Chtěla jsem být hubená a dokonalá. Plnoštíhlá modelka odhalila, jak dříve upravovala svoje fotky

25. 5. 2017 12:08
Iskra Lawrencová přiznala, že její fotky v minulosti procházely digitálními úpravami. Plnoštíhlá modelka, jejíž Instagram sleduje tři a půl milionu lidí, zveřejnila několik let starou fotku, ve které je upravená Photoshopem. „Na té fotce není nic, co by připomínalo, že jsem to já. A nejhorší na tom je, že jsem takhle chtěla doopravdy vypadat,“ tvrdí.
Iskra Lawrence
Iskra Lawrence | Foto: Instagram Iskra Lawrence / Profimedia.cz / koláž Aktuálně.cz

Šestadvacetiletá modelka Iskra Lawrencová zveřejnila před pár dny na svém Instagramu několik let starou fotku. Na tom by nebylo až zas tak nic zajímavého, kdyby ji nedoprovodila upřímným textem.

Na snímku je štíhlá modelka s bujným poprsím ve spodním prádle. "Asi se ptáte, kdo je ta cizí blondýnka. Jsem to já asi před šesti nebo sedmi roky," napsala v popisku k fotce, na které vypadá jako někdo jiný.

Modelka, která se ráda chlubí svou postavou s pár kily navíc, se zapojila do kampaně bojující proti digitálnímu vylepšování módních fotek. Lawrencové profil na Instagramu sleduje přes 3,5 milionu lidí.

Iskra přiznala, že stará fotka prošla důkladnými úpravami. "Ta jemná kůže? Není moje, udělal to počítačový program. Pas, nohy a ruce zeštíhlil nástroj ve Photoshopu. Zkrátka na té fotce není nic, co by připomínalo, že jsem to já. A nejhorší na tom je, že jsem takhle chtěla doopravdy vypadat," napsala.

Lawrencová byla přesvědčená, že takto "dokonalý" vzhled povede ke štěstí a úspěchu. "Ale nevedl ani k jednomu," tvrdí. Upravené snímky akorát prohlubovaly její úzkosti a nejistotu ohledně toho, jak vypadá. "Prostě jsem nikdy takhle vypadat nemohla, nešlo to."

Iskra proto natočila i video, ve kterém vyzývá ostatní, aby se neporovnávali s fotkami, které nejsou reálné. "Dokonalé totiž neexistuje."

"Buďte nedokonale dokonalí. To z vás udělá kouzelné, jedinečné a krásné lidi," dodává.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

"USA stahování vojsk z Německa neplánují," řekl Austin s tím, že počet amerických vojáků se naopak zvýší. Němečtí novináři na tiskové konferenci označili zprávu jako překvapivou, protože po Bidenově ohlášeném plánu vojáky z Německa nestahovat bude jejich počet naopak ještě navýšen. Oznámení přišlo navíc v době, kdy Rusko posiluje své vojenské kapacity u hranic s Ukrajinou.

"Je to symbol upřímného přátelství," řekla Krampová-Karrenbauerová s tím, že věří, že noví vojáci i jejich rodiny naleznou v Německu druhý domov. Austinovi poděkovala, že do země přijel i přes složitou epidemickou situaci. "I já doufám, že budu moci brzy využít pozvání do USA," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy