"Výzva pro znuděné teenagery". Ukliďme svět, vyzývají lidé a fotí se u sběru odpadků

Magazín Magazín
17. 3. 2019 18:16
Přestože Den Země se koná až za více než měsíc, sociálními sítěmi se šíří výzva k úklidu planety již nyní. Pod heslem #trashtag lidé na internetu sdílejí fotografie, jak vypadalo jejich okolí před úklidem a jak po něm. Do výzvy se zapojují lidé z celého světa, od USA po Austrálii. V Česku se hromadná akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko chystá na sobotu 6. dubna. Vloni se do ní zapojilo více než 134 tisíc lidí, již uklidili 2113 tun odpadu. Podívejte se na nejzajímavější příspěvky výzvy #trashtag.

Jak to začalo

Výzva podle britského webu BBC vznikla již v roce 2015, vytvořila ji společnost UCO Gear prodávající outdoorové vybavení, která chtěla upozornit na ochranu divoké přírody. Heslo #trashtag se však začalo šířit na sociálních sítích až minulý týden, kdy fotografii před a po úklidu zveřejnil na Facebooku jistý Byron Roman z Gilbertu v USA. Ten k fotce napsal, že je to nová výzva pro všechny znuděné teenagery. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy