Učitelka v hradecké školce měla 2,6 promile

17. 9. 2009 17:10
Hradec Králové - Paní učitelku v hodně neobvyklé formě zažili minulý týden děti jedné z mateřských škol v Hradci Králové.
2,6 promile alkoholu v krvi. To je dopolední bilance hradecké učitelky
2,6 promile alkoholu v krvi. To je dopolední bilance hradecké učitelky | Foto: Reuters

Jejich pedagožka před ně dopoledne předstoupila se 2,6 promilemi alkoholu.

Opilosti si u pětapadesátileté ženy všiml jeden z rodičů a upozornil na ni policii. Ta učitelku převezla rovnou na záchytnou stanici.

"V době výuky měla na starosti osmnáct dětí předškolního věku. Jednalo se o děti ve věku od pěti do šesti let," poznamenala mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

Žádnému z předškoláků se ale naštěstí během výuky s opilou učitelkou nic nestalo.

Žena se podle policie dopustila trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kvůli němuž jí hrozí až rok vězení nebo peněžitý trest.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy