Učitel z legrace podpálil studentce vlasy

Kristina Winklerová
14. 4. 2009 9:15
Londýn - Přednášející na jedné z nejvýznamnějších zemědělských vysokých škol ve Velké Británii pozdě lituje nevydařeného opileckého žertíku.

Za to, že své studentce na večírku podpálil vlasy, mu hrozí vyhazov a také tučná pokuta.

Osmatřicetiletý vyučující se podle deníku DailyMail zúčastnil oslavy, kterou pořádala Myerscough College u příležitosti svátku svatého Patrika. Během večera ho zaujalo číro studentky Jennifer a pro pobavení ostatních se ho rozhodl zapálit.

Jennifer byla na své číro velmi pyšná a k jeho denní údržbě používala velké množství laku.

Možné tragédii zabránila další ze studentek, Jessica Holtová, která hořící vlasy rychle uhasila.

"Slečna Holtová viděla pachatele, jak stojí za zády její přítelkyně a drží v ruce červený zapalovač, který vzápětí přiložil k vlasům poškozené," popsal u soudu žalobce.

Dostanu výstrahu?

Jessica okamžitě uhasila plameny a šla si stěžovat k ochrance stojící u dveří. Snažila se oslovit také lektora, který se smál a vesele bavil se svou společností. Nenechal se ale vyvést z míry, napil se a obsah svých úst na Jessicu vyprskl.

Zadržený výtržník se k napadení obou studentek přiznal, necítil ale, že by se dopustil něčeho špatného.

"Nemyslel jsem si, že je trestné zapálit něčí vlasy… dostanu výstrahu?" zeptal se při zatýkání policistů.

Výtržník bude na nevydařený večírek vzpomínat ještě dlouho. Prozatím byl v zaměstnání suspendován a s největší pravděpodobností bude vyloučen, jen co proběhne disciplinární řízení.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy