Učitel z legrace podpálil studentce vlasy

Kristina Winklerová
14. 4. 2009 9:15
Londýn - Přednášející na jedné z nejvýznamnějších zemědělských vysokých škol ve Velké Británii pozdě lituje nevydařeného opileckého žertíku.

Za to, že své studentce na večírku podpálil vlasy, mu hrozí vyhazov a také tučná pokuta.

Osmatřicetiletý vyučující se podle deníku DailyMail zúčastnil oslavy, kterou pořádala Myerscough College u příležitosti svátku svatého Patrika. Během večera ho zaujalo číro studentky Jennifer a pro pobavení ostatních se ho rozhodl zapálit.

Jennifer byla na své číro velmi pyšná a k jeho denní údržbě používala velké množství laku.

Možné tragédii zabránila další ze studentek, Jessica Holtová, která hořící vlasy rychle uhasila.

"Slečna Holtová viděla pachatele, jak stojí za zády její přítelkyně a drží v ruce červený zapalovač, který vzápětí přiložil k vlasům poškozené," popsal u soudu žalobce.

Dostanu výstrahu?

Jessica okamžitě uhasila plameny a šla si stěžovat k ochrance stojící u dveří. Snažila se oslovit také lektora, který se smál a vesele bavil se svou společností. Nenechal se ale vyvést z míry, napil se a obsah svých úst na Jessicu vyprskl.

Zadržený výtržník se k napadení obou studentek přiznal, necítil ale, že by se dopustil něčeho špatného.

"Nemyslel jsem si, že je trestné zapálit něčí vlasy… dostanu výstrahu?" zeptal se při zatýkání policistů.

Výtržník bude na nevydařený večírek vzpomínat ještě dlouho. Prozatím byl v zaměstnání suspendován a s největší pravděpodobností bude vyloučen, jen co proběhne disciplinární řízení.

 

Právě se děje

před 57 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy