U chorvatské pláže se objevil ohnivý červ. Může vás i popálit, varují odborníci

Magazín Magazín
30. 8. 2019 16:52
Ohnivý červ, jak se nereidkám často přezdívá, se vyskytuje převážně v mořských hlubinách, ale v posledních dnech byl spatřen i na pobřežích, naposledy například v zátoce u vesnice Rogoznica, asi 30 kilometrů od Šibeniku. Tento mořský červ má na hřbetě také nepříjemné ostny, může dosahovat délky až 30 centimetrů. Při popálení je nutné vyhledat lékaře, varují biologové. V Chorvatsku se už objevily podle místních médií případy, kdy lidé skončili s popáleninami v nemocnici. Při šnorchlování se dá určit, zda jsou tito živočichové poblíž, stačí si všímat poraněných hvězdic na dně moře, což znamená blízký výskyt nereidek.
Nesahejte na ohnivé červy. Chorvatská pobřeží okupují nepříjemní živočichové | Video: Erik De Groef
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 3 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy