FOTO Jak se žije na ostrově snů, kde dovolená stojí miliony?

FOTO Hotolevý komplex Jiřího Šmejce
Na ostrov českého podnikatele Jiřího Šmejce se dostanete hydroplánem z mezinárodního letiště v Malé. Let trvá přibližně tři čtvrtě hodiny.
V hotelovém resortu se nachází pětačtyřicet soukromých vil.
Každá z nich je opatřena vlastním bazénem.
Hostům jsou k dispozici tři hotelové restaurace.
Foto: Profimedia.cz
ČTK, pej
23. 1. 2014 17:40
Devátý nejbohatší Čech, podnikatel Jiří Šmejc, otevřel tento týden luxusní hotelový resort na soukromém ostrově na Maledivách. Týdenní pobyt vyjde na čtyři milióny korun.

Londýn - Český podnikatel Jiří Šmejc otevřel tento měsíc hotelový resort pro movité turisty na svém soukromém ostrově Velaa na Maledivách. Jak informuje britský list Daily Mail, týdenní pobyt vyjde až na 126 tisíc liber (přes čtyři miliony korun).

Hosté si mohou užít luxusu v jedné ze tří restaurací s jídlem od francouzské šéfkuchařky Adeline Grattard, která se pyšní michelinskou hvězdou, devítijamkovým golfovým hřištěm, pozorováním delfínů či soukromou ponorkou.

Video Prohlídka soukromého ostrova Velaa
Video Prohlídka soukromého ostrova Velaa | Video: YouTube

Na ostrově se nachází pětačtyřicet soukromých luxusních vil, každá z nich opatřená vlastním bazénem. Cena za noc se snídaní začíná na více než 33 tisících korunách a může se u sedmidenních pobytů v domě pro deset osob vyšplhat až na více než čtyři miliony. K dispozici je rovněž exkluzivní novomanželské apartmá, přístupné pouze na lodi.

Velaa leží asi tři čtvrtě hodiny cesty hydroplánem od mezinárodního letiště v hlavním městě souostroví Maledivy, Malé.

Šmejc resort koupil loni za několik miliard korun poté, co jej téměř 12 miliardami korun z obchodního podílu v PPF vyplatil nejbohatší Čech Petr Kellner. Rovněž získal v posledních měsících velký podíl v řeckém sázkovém gigantu OPAP. V současnosti je Šmejc označován za devátého nejbohatšího Čecha.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Média: Amazon chce za devět miliard USD převzít hollywoodské studio MGM

Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi. Informují o tom americká média. BBC připomíná, že zpráva přichází jen několik hodin poté, co americká telekomunikační společnost AT&T oznámila, že spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery, čímž vznikne další streamingový gigant vedle Netflixu a Walt Disney.

Společnost MGM Holdings, což je mateřský podnik MGM Studios, podle médií zvažuje prodej studií od konce loňského roku. MGM se řvoucím lvem ve znaku patří k nejslavnějším filmovým studiím a má stoletou tradici, která pokrývá desítky let od zlaté éry Hollywoodu až do dneška. Studio MGM produkovalo mimo jiné filmy jako Ben-Hur nebo Čaroděj ze země Oz. Amazon by díky akvizici významně posílil svou streamingovou službu Prime.

V pondělí oznámily spojení společnost WarnerMedia, která je ve vlastnictví AT&T, s firmou Discovery. Nový podnik bude schopen více investovat do původního obsahu pro streamovací služby. Bude vlastnit více než 100 mediálních značek, včetně filmového studia Warner Bros a televizních stanic HBO, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, Eurosport či Animal Planet.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Voda stoupá i na Slovensku. Část země zasáhly lokální povodně

Vydatný déšť způsobil v několika regionech Slovenska lokální záplavy, s jejichž zvládnutím pomáhali i hasiči. Armáda opět vyslala vojáky do vesnice na středním Slovensku, kterou už v pondělí po protržení protipovodňové hráze zaplavila voda a při neštěstí tam zemřel jeden člověk. Informovalo o tom v úterý vedení hasičského záchranného sboru a ministerstvo obrany.

Hasiči do úterního rána zaznamenali v souvislosti s nepříznivým počasím zhruba dvě stovky výjezdů, hlavně v severní, střední a západní části země. Odčerpávali vodu ze zatopených sklepů a ulic, odstraňovali také nánosy bláta. V Banské Bystrici stavěli protipovodňové bariéry s cílem zabránit vylití řeky Hron.

Na středním Slovensku hasiči použili čluny, aby pomohli třem lidem dostat se z motorových vozidel, která uvízla v silném proudu a ve vysoké hladině vody. Počasí mezitím zkomplikovalo situaci i na východním Slovensku. V několika regionech po celé země platí nejvyšší stupeň výstrahy před záplavami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy