FOTO Jak se žije na ostrově snů, kde dovolená stojí miliony?

Foto: Profimedia.cz
ČTK, pej
23. 1. 2014 17:40
Devátý nejbohatší Čech, podnikatel Jiří Šmejc, otevřel tento týden luxusní hotelový resort na soukromém ostrově na Maledivách. Týdenní pobyt vyjde na čtyři milióny korun.

Londýn - Český podnikatel Jiří Šmejc otevřel tento měsíc hotelový resort pro movité turisty na svém soukromém ostrově Velaa na Maledivách. Jak informuje britský list Daily Mail, týdenní pobyt vyjde až na 126 tisíc liber (přes čtyři miliony korun).

Hosté si mohou užít luxusu v jedné ze tří restaurací s jídlem od francouzské šéfkuchařky Adeline Grattard, která se pyšní michelinskou hvězdou, devítijamkovým golfovým hřištěm, pozorováním delfínů či soukromou ponorkou.

Video Prohlídka soukromého ostrova Velaa
Video Prohlídka soukromého ostrova Velaa | Video: YouTube

Na ostrově se nachází pětačtyřicet soukromých luxusních vil, každá z nich opatřená vlastním bazénem. Cena za noc se snídaní začíná na více než 33 tisících korunách a může se u sedmidenních pobytů v domě pro deset osob vyšplhat až na více než čtyři miliony. K dispozici je rovněž exkluzivní novomanželské apartmá, přístupné pouze na lodi.

Velaa leží asi tři čtvrtě hodiny cesty hydroplánem od mezinárodního letiště v hlavním městě souostroví Maledivy, Malé.

Šmejc resort koupil loni za několik miliard korun poté, co jej téměř 12 miliardami korun z obchodního podílu v PPF vyplatil nejbohatší Čech Petr Kellner. Rovněž získal v posledních měsících velký podíl v řeckém sázkovém gigantu OPAP. V současnosti je Šmejc označován za devátého nejbohatšího Čecha.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Bělobrádek se nebude ucházet o uvolněný předsednický post lidovců, Výborný odstoupil z osobních důvodů

Bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyloučil kandidaturu na pozici šéfa strany. Na twitteru uvedl, že se o pozici ucházet nebude, neboť kandidaturu ohlásili místopředseda strany a šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský. Místo z rodinných důvodů opouští Marek Výborný.

"Vzhledem k tomu, že kandidaturu na předsedu KDU-ČSL ohlásili Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský, kandidovat určitě nebudu. Konec hlášení," uvedl Bělobrádek.

Výborný rezignuje na funkci předsedy k termínu mimořádného sjezdu strany, který by se měl uskutečnit 25. ledna. Termín na dnešním jednání musí případně potvrdit celostátní konference, která je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy.

před 54 minutami

Z nemocnice v Ostravě byl propuštěn i druhý zraněný po střelbě

Po úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava už ve zdravotnickém zařízení nezůstává žádný pacient. I druhého zraněného muže lékaři v pátek odpoledne propustili do domácí péče. 

Dvaačtyřicetiletý střelec zabil sedm lidí. Poslední oběť, kterou muž střelil do hlavy, podlehla svým zraněním ve čtvrtek. Žena byla od útoku v kritickém stavu. Ve stejný den byl do domácího léčení propuštěn jeden ze zraněných mužů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy