FOTO Jak se žije na ostrově snů, kde dovolená stojí miliony?

FOTO Hotolevý komplex Jiřího Šmejce
Na ostrov českého podnikatele Jiřího Šmejce se dostanete hydroplánem z mezinárodního letiště v Malé. Let trvá přibližně tři čtvrtě hodiny.
V hotelovém resortu se nachází pětačtyřicet soukromých vil.
Každá z nich je opatřena vlastním bazénem.
Hostům jsou k dispozici tři hotelové restaurace.
Foto: Profimedia.cz
ČTK, pej
23. 1. 2014 17:40
Devátý nejbohatší Čech, podnikatel Jiří Šmejc, otevřel tento týden luxusní hotelový resort na soukromém ostrově na Maledivách. Týdenní pobyt vyjde na čtyři milióny korun.

Londýn - Český podnikatel Jiří Šmejc otevřel tento měsíc hotelový resort pro movité turisty na svém soukromém ostrově Velaa na Maledivách. Jak informuje britský list Daily Mail, týdenní pobyt vyjde až na 126 tisíc liber (přes čtyři miliony korun).

Hosté si mohou užít luxusu v jedné ze tří restaurací s jídlem od francouzské šéfkuchařky Adeline Grattard, která se pyšní michelinskou hvězdou, devítijamkovým golfovým hřištěm, pozorováním delfínů či soukromou ponorkou.

Video Prohlídka soukromého ostrova Velaa
Video Prohlídka soukromého ostrova Velaa | Video: YouTube

Na ostrově se nachází pětačtyřicet soukromých luxusních vil, každá z nich opatřená vlastním bazénem. Cena za noc se snídaní začíná na více než 33 tisících korunách a může se u sedmidenních pobytů v domě pro deset osob vyšplhat až na více než čtyři miliony. K dispozici je rovněž exkluzivní novomanželské apartmá, přístupné pouze na lodi.

Velaa leží asi tři čtvrtě hodiny cesty hydroplánem od mezinárodního letiště v hlavním městě souostroví Maledivy, Malé.

Šmejc resort koupil loni za několik miliard korun poté, co jej téměř 12 miliardami korun z obchodního podílu v PPF vyplatil nejbohatší Čech Petr Kellner. Rovněž získal v posledních měsících velký podíl v řeckém sázkovém gigantu OPAP. V současnosti je Šmejc označován za devátého nejbohatšího Čecha.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy