FOTO Jak se žije na ostrově snů, kde dovolená stojí miliony?

FOTO Hotolevý komplex Jiřího Šmejce
Na ostrov českého podnikatele Jiřího Šmejce se dostanete hydroplánem z mezinárodního letiště v Malé. Let trvá přibližně tři čtvrtě hodiny.
V hotelovém resortu se nachází pětačtyřicet soukromých vil.
Každá z nich je opatřena vlastním bazénem.
Hostům jsou k dispozici tři hotelové restaurace.
Foto: Profimedia.cz
ČTK, pej
23. 1. 2014 17:40
Devátý nejbohatší Čech, podnikatel Jiří Šmejc, otevřel tento týden luxusní hotelový resort na soukromém ostrově na Maledivách. Týdenní pobyt vyjde na čtyři milióny korun.

Londýn - Český podnikatel Jiří Šmejc otevřel tento měsíc hotelový resort pro movité turisty na svém soukromém ostrově Velaa na Maledivách. Jak informuje britský list Daily Mail, týdenní pobyt vyjde až na 126 tisíc liber (přes čtyři miliony korun).

Hosté si mohou užít luxusu v jedné ze tří restaurací s jídlem od francouzské šéfkuchařky Adeline Grattard, která se pyšní michelinskou hvězdou, devítijamkovým golfovým hřištěm, pozorováním delfínů či soukromou ponorkou.

Video Prohlídka soukromého ostrova Velaa
Video Prohlídka soukromého ostrova Velaa | Video: YouTube

Na ostrově se nachází pětačtyřicet soukromých luxusních vil, každá z nich opatřená vlastním bazénem. Cena za noc se snídaní začíná na více než 33 tisících korunách a může se u sedmidenních pobytů v domě pro deset osob vyšplhat až na více než čtyři miliony. K dispozici je rovněž exkluzivní novomanželské apartmá, přístupné pouze na lodi.

Velaa leží asi tři čtvrtě hodiny cesty hydroplánem od mezinárodního letiště v hlavním městě souostroví Maledivy, Malé.

Šmejc resort koupil loni za několik miliard korun poté, co jej téměř 12 miliardami korun z obchodního podílu v PPF vyplatil nejbohatší Čech Petr Kellner. Rovněž získal v posledních měsících velký podíl v řeckém sázkovém gigantu OPAP. V současnosti je Šmejc označován za devátého nejbohatšího Čecha.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy