Ty, které zůstaly. Slovenská novinářka jezdí s přítelem po světě a skládá příběhy opuštěných žen

Mexičanky ve velkoměstě hovoří mnohem otevřeněji o svých pocitech i rozvodu jako možnosti, pokud se jejich manžel emigrant dlouho nevrací. Fotografie ze série Women Who Stay.
Magdaléna Vaculčiaková a její přátel Noel Rojo pracují už několik měsíců na projektu Ženy, které zůstaly (Women Who Stay).
Lucía neviděla své syny více než 20 let.
Amalie miluje práci s hlínou, i proto ji USA neláká. Její manžel tam žije už víc než 20 let.
Maribel manžel kontroloval i na dálku.
Foto: Noel Rojo
Magdaléna Vaculčiaková, Noel Rojo
1. 6. 2017 14:02
"Při jednom letu z Mexika do Belgie jsme se setkali s Kubáncem, který seděl vedle nás. Poprvé odešel od své rodiny za bratrem do Belgie, kde si i díky španělskému pasu chtěl najít práci. Ukazoval nám fotky ženy a dcery a bylo na něm vidět, jak je vylekaný z toho, co jej čeká. Při loučení jsme si chtěli vyměnit kontakty a nabídl nám svou kubánskou adresu a kubánské telefonní číslo. Uvědomila jsem si, že jeho žena s ním nebude mít žádnou možnost komunikovat a že zůstala osamocená v zemi, kde život není úplně jednoduchý. Začala jsem přemýšlet nad tím, jak si počínají ženy, které v dané zemi zůstanou bez partnerů," říká Magdaléna Vaculčiaková.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

Další zprávy