Tvůrce Dooma 2 draží na internetu hru na původních disketách, lidé nabízejí desítky tisíc

Magazín Magazín
28. 6. 2017 9:05
Slavný tvůrce počítačových her John Romero, který spoluzaložil studio stojící za tituly jako Wolfenstein 3D, Doom či Quake, draží na internetovém aukčním webu eBay originální set disket s legendární videohrou Doom 2. Celkem je k mání pět 3,5 palcových disket, na kterých se nachází jedna z nejoblíbenějších herních stříleček. Romero vítězi dražby datová média i podepíše. Momentálně se cena drží na 2550 dolarech, což je v přepočtu necelých 60 tisíc korun. Aukce končí ve tři hodiny odpoledne. Doom 2 vyšel před 23 roky a dodnes se pyšní velmi aktivní komunitou.
Doom 2
Doom 2 | Foto: eBay
 

Právě se děje

před 50 minutami

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy