Tunisko nabízí kouzelné oázy a přijatelné ceny

Adam Pešek
25. 5. 2011 14:32
Nejkrásnější jsou na Tunisku pouštní oázy, turisté ocení i přiznivé ceny
Tunis
Tunis | Foto: Isifa/Thinkstock

Profil - Starověké Kartágo po sobě na území dnešního Tuniska zanechalo několik památek, turisté však do země míří především kvůli odpočinku u moře. Historie se společně s moderní dobou přímo setkává jen minimálně a možná i proto je Tunisko nazýváno zemí kontrastů. Své přízvisko si vysloužilo ale hlavně kvůli svým z šedivé pouště vyrůstajícím oázám plným zeleně, kde skrz rozvaliny kamenů prorůstají palmové listy a voda vyvěrá přímo ze skály.

I tak většina turistů, kterých do země ročně zamíří kolem pěti milionů, zamíří nejspíše do jednoho z letovisek u Středozemního moře. Většina cestovních kanceláří láká na dlouhatánské pláže a teplé moře, což v Tunisku doopravdy najdete. U pláží navíc máte na výběr mezi skalnato-písečnými na severu země nebo čistě písečnými na jihu, často však na nich bývá celkem plno. Jejich výhodou pro někoho může být dostatečný počet atrakcí. Kromě dnes už obligátního windsurfingu nebo letu padákem taženým za člunem, vás budou bavit hoteloví animátoři a tuaregové vám budou předvádět své jezdecké umění.

Levné i drahé hotely nabízí v podstatě celé pobřeží a mezi jednotlivými letovisky nejsou velké rozdíly. Nicméně mezi nejoblíbenější se řadí Hammamet s golfovým hřištěm, Nabeul s pravidelnými trhy či malebné historické Sousse. Velmi populární je pak Djerba, největší ostrov severní Afriky, jenž náleží právě Tunisku.

Tunis
Tunis | Foto: Isifa/Thinkstock

Pokud hodláte podniknout nějaký výlet, uniknout by vám rozhodně neměla návštěva Kartága a koloseí v El-Djemu, Velké mešity v Kairouanu či na skále vystavěné Sidi Bou Saïd. Zvláštní jsou i podzemní obydlí města Matmatu, které zaujaly například režiséra Hvězdných válek George Lucase a mohli jste je spatřit v některých dílech série. Užít si můžete i největší poušť světa Saharu a strávit třeba několik dní v její vstupní bráně, městu Douz.

Do Tuniska létají jak klasické, tak nízkonákladové letecké společnosti, nejvýhodněji nejspíš vyjdou all-inclusive zájezdy cestovních kanceláří. V hotelech je totiž šance vyhnout se nepopulární střevní chřipce, jež postihne většinu turistů. Dovolená v Tunisku i s dopravou i jídlem tak začíná zhruba na 8 000 Kč. Ceny jsou pak víceméně srovnatelné s těmi českými, což je další z důvodů obliby tohoto státu.

 

Právě se děje

Další zprávy