Obama sjednocoval, Trump se obehnal lany. Prezidenti pojali Super Bowlu rozdílně, komentuje Twitter

Magazín Magazín
6. 2. 2017 10:25
Stejná sportovní akce, dva úplně jiné přístupy. Tak hodnotí lidé na sociálních sítích finále Super Bowlu a to, jak finále amerického fotbalu sledoval v roce 2009 Barack Obama a jak ho letos strávil nový americký prezident, který se na největší sportovní událost v USA díval v golfovém klubu.
Donald Trump sleduje s rodinou Super Bowl
Donald Trump sleduje s rodinou Super Bowl | Foto: Reuters

Donald Trump a Barack Obama jsou velmi odlišní lidé. Dalším důkazem, který jejich rozdílnost potvrdil, bylo 51. finále amerického fotbalu mezi týmy New England Patriots a Atlanta Falcons, všímá si web Mashable.

Trump strávil svůj první Super Bowl v roli prezidenta v golfovém klubu na Floridě u kulatého stolu s rodinou a vedoucím štábu Bílého domu. Ve velkém sále je od zbytku osazenstva oddělovala sametová lana, což se zejména na Twitteru stalo terčem posměšků.

Barack Obama si premiérový Super Bowl jako prezident užil v kinosále Bílého domu, kam pozval v roce 2009 jak demokratické politiky, tak republikány, kteří společně sledovali zápas mezi Arizonou Cardinals a Pittsburghem Steelers. „Chce lidi sjednocovat,“ komentoval tehdy Obamův krok jeho tiskový mluvčí.

Obama a s ním celý kinosál si později nasadili i 3D brýle a společně sledovali reklamy, které se během tehdejšího Super Bowlu vysílaly vůbec poprvé v trojrozměrném zobrazení.

„Jedno je jisté – raději bych Super Bowl strávila na Obamově večírku než na Trumpově,“ komentovala ironicky na Twitteru jedna z uživatelek.

Trumpovi se během finále amerického fotbalu povedl ještě jeden kousek. V médiích se nechal slyšet, že je fanouškem týmu New England Patriots. Ten ale po poločase musel dohánět vysokou ztrátu a úřadující prezident odešel ve třetí čtvrtině utkání, tvrdí přítomní novináři.

Když ale New England Patriots finále ke konci zdramatizovali a nakonec v prodloužení vyhráli, gratuloval Trump vítězům, jako by jim fandil celý zápas, připomíná web Mashable.

O poločasovou show se postarala Lady Gaga. Panovalo napětí, jestli bude mít její vystoupení politický nádech. To se nakonec nestalo a zpěvačka se raději než na proslovy a kontroverzi zaměřila na show a zábavu.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy