Obama sjednocoval, Trump se obehnal lany. Prezidenti pojali Super Bowlu rozdílně, komentuje Twitter

Magazín Magazín
6. 2. 2017 10:25
Stejná sportovní akce, dva úplně jiné přístupy. Tak hodnotí lidé na sociálních sítích finále Super Bowlu a to, jak finále amerického fotbalu sledoval v roce 2009 Barack Obama a jak ho letos strávil nový americký prezident, který se na největší sportovní událost v USA díval v golfovém klubu.
Donald Trump s manželkou Melanií.
Donald Trump s manželkou Melanií. | Foto: Reuters

Donald Trump a Barack Obama jsou velmi odlišní lidé. Dalším důkazem, který jejich rozdílnost potvrdil, bylo 51. finále amerického fotbalu mezi týmy New England Patriots a Atlanta Falcons, všímá si web Mashable.

Trump strávil svůj první Super Bowl v roli prezidenta v golfovém klubu na Floridě u kulatého stolu s rodinou a vedoucím štábu Bílého domu. Ve velkém sále je od zbytku osazenstva oddělovala sametová lana, což se zejména na Twitteru stalo terčem posměšků.

Barack Obama si premiérový Super Bowl jako prezident užil v kinosále Bílého domu, kam pozval v roce 2009 jak demokratické politiky, tak republikány, kteří společně sledovali zápas mezi Arizonou Cardinals a Pittsburghem Steelers. „Chce lidi sjednocovat,“ komentoval tehdy Obamův krok jeho tiskový mluvčí.

Obama a s ním celý kinosál si později nasadili i 3D brýle a společně sledovali reklamy, které se během tehdejšího Super Bowlu vysílaly vůbec poprvé v trojrozměrném zobrazení.

„Jedno je jisté – raději bych Super Bowl strávila na Obamově večírku než na Trumpově,“ komentovala ironicky na Twitteru jedna z uživatelek.

Trumpovi se během finále amerického fotbalu povedl ještě jeden kousek. V médiích se nechal slyšet, že je fanouškem týmu New England Patriots. Ten ale po poločase musel dohánět vysokou ztrátu a úřadující prezident odešel ve třetí čtvrtině utkání, tvrdí přítomní novináři.

Když ale New England Patriots finále ke konci zdramatizovali a nakonec v prodloužení vyhráli, gratuloval Trump vítězům, jako by jim fandil celý zápas, připomíná web Mashable.

O poločasovou show se postarala Lady Gaga. Panovalo napětí, jestli bude mít její vystoupení politický nádech. To se nakonec nestalo a zpěvačka se raději než na proslovy a kontroverzi zaměřila na show a zábavu.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy