Zloději ze Sám doma budou mít ve vězení společnost, baví se lidé na Trumpův účet

ČTK ČTK
1. 4. 2023 18:18
Trestní stíhaní Donalda Trumpa jeho republikánské podporovatele pobouřilo, ale také dalo vzniknout mnoha vtipům, které mezi Trumpovými názorovými oponenty kolují na sociálních sítích. Častým motivem žertů je exprezidentova role ve filmu Sám doma 2. Jeho obvinění komentoval i hollywoodský režisér Quentin Tarantino nebo slavný moderátor Jimmy Fallon.
V roce 2017 se Trumpova tvář objevila na etiketě pivovaru Pravda ve Lvově. Na obrázku je spolu s ruským prezidentem Putinem a postavou Kevina z filmu Sám doma 2.
V roce 2017 se Trumpova tvář objevila na etiketě pivovaru Pravda ve Lvově. Na obrázku je spolu s ruským prezidentem Putinem a postavou Kevina z filmu Sám doma 2. | Foto: Shutterstock

Hned několik vtipů a memů se týká Trumpovy několikasekundové role ve filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992). Ztracený desetiletý chlapec Kevin se v luxusním hotelu ptá Trumpa, jenž je v roli sebe samého, kudy se dostane do vestibulu, a Trump mu odpovídá, že chodbou rovně a doleva. Lidé nyní poukazují na to, že Trump by se ve skutečnosti mohl ptát Kevina, kudy se dostane do své cely, a Kevin říká, že "chodbou rovně a doleva".

Irský divadelní režisér Dean Johnson na svém twitteru poznamenal, že "Trump se stane třetí postavou ze Sám doma 2, která skončí ve vězení" společně s pověstnými zloději Harrym a Marvem. Autor John Brammer zase vtipkoval, že Trump se svém floridském sídle v Mar-a-Lago nyní barikáduje a chystá pasti stejně jako Kevin na Harryho a Marva ve svém domě.

Konečně zvítězil v lidovém hlasování

Hollywoodský režisér Quentin Tarantino Trumpovi na svém instagramu pogratuloval, že "konečně zvítězil v lidovém hlasování". O Trumpově obvinění hlasovala třiadvacetičlenná soudní porota na newyorském Manhattanu a Tarantino ve své "gratulaci" odkazoval také na Trumpovo odmítnutí uznat porážku v prezidentských volbách před třemi lety.

Na vítězství v lidovém hlasování poukázal i správce twitterového účtu The Daily Show. Moderátor této populární talk-show John Leguizamo rozhodnutí poroty o Trumpově obvinění oznámil svému publiku v hledišti ve čtvrtek při natáčení, načež lidé reagovali bouřlivým potleskem. Podobně reagovalo i publikum moderátora Jimmyho Fallona v jeho talk-show The Tonight Show. Americké diskusní a publicistické "late night" pořady jsou tradičně oblíbenější mezi demokraty než mezi republikány.

"Někteří se obávají, že Trumpovo zatčení způsobí rozdělení národa. No jistě, protože doteď jsme tu všichni přátelsky a společně jedli pizzu u jednoho stolu," poznamenal v pátek ironicky Fallon.

Trump je historicky prvním trestně stíhaným americkým prezidentem. Přesný předmět obvinění zatím není veřejný, ačkoliv manhattanský soudce už se zveřejněním svolil. Velká porota v New Yorku se však zabývala Trumpovou údajnou platbou za mlčenlivost dvou žen, s nimiž měl údajně nemanželský poměr. Trump tyto platby následně ve svém účetnictví údajně zaevidoval jako "právní výdaje", jelikož platba se uskutečnila skrze jeho advokáta.

Donlad Trump ve filmu Sám doma 2:

Donald Trump v Sám doma 2 | Video: Youtube / 20th Century Studios
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

České dráhy zahájily prodej lístků na noční vlaky k Baltskému moři

České dráhy zahájily prodej lístků na noční sezonní vlaky do Polska k Baltskému moři. Vlaky budou jezdit z Bohumína do mořských letovisek od 23. června do 3. září. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Ceny začínají na 578 korunách za jednosměrnou jízdenku. Do Polska k Baltskému moři jezdí z Prahy také autobusy FlixBus.

Noční vlaky Českých drah budou vyjíždět z Bohumína do Polska každý den. Do Kolobřehu pojede spoj Pirat v 21:18 s příjezdem po osmé ranní. V tomto vlaku nebude lůžkový vůz, lze zakoupit lístky pouze do klasických vozů první a druhé třídy. Dva lůžkové vozy nabídne druhý spoj Wydmy, který pojede z Bohumína do mořských letovisek Hel a Leba přes města Gdaňsk a Gdyně. Vyjíždět bude v 19:14, v Gdaňsku bude před pátou ráno, v poslední zastávce Leba zhruba v půl osmé ráno.

Cena jednosměrné jízdenky začíná na 578 korunách. Do prvního spoje do Kolobřehu 23. června lze podle dnešní nabídky e-shopu Českých drah zakoupit lístek za 699 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy