Zloději ze Sám doma budou mít ve vězení společnost, baví se lidé na Trumpův účet

ČTK ČTK
1. 4. 2023 18:18
Trestní stíhaní Donalda Trumpa jeho republikánské podporovatele pobouřilo, ale také dalo vzniknout mnoha vtipům, které mezi Trumpovými názorovými oponenty kolují na sociálních sítích. Častým motivem žertů je exprezidentova role ve filmu Sám doma 2. Jeho obvinění komentoval i hollywoodský režisér Quentin Tarantino nebo slavný moderátor Jimmy Fallon.
V roce 2017 se Trumpova tvář objevila na etiketě pivovaru Pravda ve Lvově. Na obrázku je spolu s ruským prezidentem Putinem a postavou Kevina z filmu Sám doma 2.
V roce 2017 se Trumpova tvář objevila na etiketě pivovaru Pravda ve Lvově. Na obrázku je spolu s ruským prezidentem Putinem a postavou Kevina z filmu Sám doma 2. | Foto: Shutterstock

Hned několik vtipů a memů se týká Trumpovy několikasekundové role ve filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992). Ztracený desetiletý chlapec Kevin se v luxusním hotelu ptá Trumpa, jenž je v roli sebe samého, kudy se dostane do vestibulu, a Trump mu odpovídá, že chodbou rovně a doleva. Lidé nyní poukazují na to, že Trump by se ve skutečnosti mohl ptát Kevina, kudy se dostane do své cely, a Kevin říká, že "chodbou rovně a doleva".

Irský divadelní režisér Dean Johnson na svém twitteru poznamenal, že "Trump se stane třetí postavou ze Sám doma 2, která skončí ve vězení" společně s pověstnými zloději Harrym a Marvem. Autor John Brammer zase vtipkoval, že Trump se svém floridském sídle v Mar-a-Lago nyní barikáduje a chystá pasti stejně jako Kevin na Harryho a Marva ve svém domě.

Konečně zvítězil v lidovém hlasování

Hollywoodský režisér Quentin Tarantino Trumpovi na svém instagramu pogratuloval, že "konečně zvítězil v lidovém hlasování". O Trumpově obvinění hlasovala třiadvacetičlenná soudní porota na newyorském Manhattanu a Tarantino ve své "gratulaci" odkazoval také na Trumpovo odmítnutí uznat porážku v prezidentských volbách před třemi lety.

Na vítězství v lidovém hlasování poukázal i správce twitterového účtu The Daily Show. Moderátor této populární talk-show John Leguizamo rozhodnutí poroty o Trumpově obvinění oznámil svému publiku v hledišti ve čtvrtek při natáčení, načež lidé reagovali bouřlivým potleskem. Podobně reagovalo i publikum moderátora Jimmyho Fallona v jeho talk-show The Tonight Show. Americké diskusní a publicistické "late night" pořady jsou tradičně oblíbenější mezi demokraty než mezi republikány.

"Někteří se obávají, že Trumpovo zatčení způsobí rozdělení národa. No jistě, protože doteď jsme tu všichni přátelsky a společně jedli pizzu u jednoho stolu," poznamenal v pátek ironicky Fallon.

Trump je historicky prvním trestně stíhaným americkým prezidentem. Přesný předmět obvinění zatím není veřejný, ačkoliv manhattanský soudce už se zveřejněním svolil. Velká porota v New Yorku se však zabývala Trumpovou údajnou platbou za mlčenlivost dvou žen, s nimiž měl údajně nemanželský poměr. Trump tyto platby následně ve svém účetnictví údajně zaevidoval jako "právní výdaje", jelikož platba se uskutečnila skrze jeho advokáta.

Donlad Trump ve filmu Sám doma 2:

Donald Trump v Sám doma 2 | Video: Youtube / 20th Century Studios
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy