Trump nemá rád úsporné žárovky, vypadá v jejich světle až moc oranžově

ČTK ČTK
7. 8. 2020 9:12
Americký prezident Donald Trump si ve světle klasických žárovek připadá hezčí než v záři těch úsporných. Ve čtvrtek se s tímto poznatkem svěřil zaměstnancům továrny na výrobu praček ve městě Clyde v Ohiu, kam se vydal na návštěvu.
Americký prezident Donald Trump
Americký prezident Donald Trump | Foto: Reuters

"Jste všichni hezcí, ale když se používaly staré žárovky, vypadali jste lépe než s těmi strašnými moderními," řekl Trump. "Já je mám rád hlavně proto, že nevypadám tak oranžově," uvedl také šéf Bílého domu.

Trumpova vláda loni v září zrušila zákaz klasických žárovek, který měl začít platit od letošního roku. Trump tvrdí, že ty úsporné jsou nebezpečný odpad a pochybuje o tom, že by se je lidem chtělo vyhazovat do speciálních boxů.

Agentura DPA připomíná, že Trump je kvůli svému nepřirozeně působícímu opálení často terčem vtípků. Už opakovaně řekl, že má raději tiskové konference pod širým nebem, protože v přirozeném světle vypadá lépe.

Mohlo by vás zajímat: Komička geniálně paroduje Trumpa

Komička Sarah Cooperová geniálně paroduje amerického prezidenta Trumpa | Video: Reuters, Instagram/Sarah Cooper, Bloomberg Politics
 

Právě se děje

Další zprávy