Trump chválil neexistující africkou zemi Nambii. Podle uživatelů Twitteru si ji spletl s Narnií

mdan
22. 9. 2017 7:24
Na kterou zemi americký prezident Donald Trump myslel při svém projevu před lídry afrických států? Namibii, Zambii, Gambii nebo snad pohádkovou Narnii? Uživatelé Twitteru se dohadují a předhání se ve vtipných postřezích. Jeden dokonce vyhlásil sbírku na jednosměrnou letenku pro amerického prezidenta do této neexistující země údajně na africkém kontinentu.
Trump na jednání v OSN.
Trump na jednání v OSN. | Foto: Reuters

Současnému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi se podařil další husarský kousek. Na středečním jednání Organizace spojených národů pochválil před lídry z afrických států zdravotní systém v Nambii. "V Guinei a Nigérii jste bojovali s děsivou epidemií eboly. Zdravotní systém Nambie je stále více soběstačný," řekl americký prezident.

Na Twitteru se tak rozvířila debata o tom, kterou zemi vlastně myslel. Jihoafrickou Namibii či Zambii? Západoafrickou Gambii? Nebo pohádkovou Narnii?

Marketingová ředitelka Mariam Hosseiniová má jasno. Tedy v ironickém slova smyslu. Podle ní je Nambie sousední zemí Zamundy, země, ze které přišel Eddie Murphy alias korunní princ v komedii Cesta do Ameriky.

Jiný uživatel s Hosseiniovou nesouhlasí. Podle ní sousedí Nambie s Covfefe, což je překlep, který se Trumpovi podařil letos na jaře.

Novinář Max Karpov zase poznamenal, že kdyby Trump trval na tom, že Nambie existuje a obchodoval zde, většina jeho podporovatelů by mu věřila.

Textař s přezdívkou EgyptianSteven si myslí, že se dá s klidem prohlásit, že americký prezident neumí číst.

Jiní uživatelé byli vůči americkému prezidentovi ještě méně shovívaví. Jeden napsal, že Donald Trump je ve skutečnosti prezidentem úplně jiné země.

Další uživatelka poprosila, aby jej někdo naložil a nechal seskočit v jím označeném neexistujícím africkém státě.

A jiná k tomu dopsala, že v nambijském safari jsou možná pořád ještě dinosauři.

Vyhlášena už byla také sbírka na Trumpovu cestu do Nambie. Spisovatelka Debra Cooková na to napsala, že jej tam možná pošle "Rakeťák" Kim Čong-un.

A zazněla i otázka, kdy budou Američané a koneckonců i ostatní obyvatelé planety zbaveni tohoto nekompetentního prezidenta.

Video: Donald Trump se vyjadřuje v OSN k severokorejském režimu

Trump: Pokud nebudeme mít jinou možnost, zničíme Severní Koreu | Video: The White House
 

Právě se děje

Další zprávy