Český Babiš řeší OLAF, americký Babish chystá jídla, která se objevují v Simpsonech i Hře o trůny

Magazín Magazín
15. 1. 2018 7:36
Američan Andrew Rea je kuchař a filmař v jedné osobě. Na sociální síti YouTube vysílá již dva roky ze své kuchyně v newyorském Harlemu kulinární pořad Binging with Babish, ve kterém vytváří recepty jídel objevujících se ve filmech a seriálech. Jeho pořady přredstavují relativně snadné recepty jako třeba štrúdl z Hanebných panchartů nebo ratatouille ze stejnojmenného animovaného filmu. Pustil se ale také do svatebního koláče z holubů ze seriálu Hra o trůny.
Kuchař Andrew Rea stojící za pořadem Binging with Babish.
Kuchař Andrew Rea stojící za pořadem Binging with Babish. | Foto: Printscreen videa z YouTube kanálu Binging with Babish

Zatímco současný český premiér Andrej Babiš se potýká s dopadem kauzy Čapí hnízdo, americký Babish řeší úplně jiné problémy. Třeba jak přesně připravit ikonický sendvič s voskovkami Ralpha Wigguma ze seriál Simpsonovi.

Wat.

Příspěvek sdílený Binging With Babish (@bingingwithbabish),

Američan Andrew Rea je kuchař a filmař v jedné osobě. Na sociální síti YouTube vysílá již dva roky ze své kuchyně v newyorském Harlemu kulinární pořad Binging with Babish, ve kterém vytváří recepty jídel objevujících se ve filmech a seriálech.

Ve své show si říká Oliver Babish, což je postava ze seriálu Západní křídlo působící jako právní zástupce fiktivního amerického prezidenta. "Pojmenoval jsem po něm svůj účet na Redditu a začal jsem dělat pořady pro Reddit. Pak jsem našel publikum i mimo něj a zbytek už je historie," vysvětlil Rea na svém webu.

Jezte, co sledujete

Rea se veškeré kuchařské dovednosti naučil sám. Jeho profesní zkušenost pochází pouze z brigády v restauraci Simply Crepes, kde dělal palačinky. Zbytek se podle svých slov naučil postupně sám. Letos vydal také knížku Eat What You Watch (Jezte, co sledujete).

Obsahuje recepty na cukrovinky z filmu Čokoláda, hovězí po burgundsku ze snímku Julie a Julia či na másle smaženého humra s citronovo-máslovou omáčkou ze slavné komedie Woodyho Allena Annie Hallová.

Na svém kontě má kromě nedávno uveřejněného videa z přípravy voskovkového sendviče třeba harrypotterovské dýňové šátečky nebo slavný máslový ležák.

Holy hell this is tasty. What ‘witchcraft’ is in store for this week’s episode?

Příspěvek sdílený Binging With Babish (@bingingwithbabish),

Svatební koláč z holubů i štrúdl

Třicetiletý Američan se ale pustil také do pochoutek z populárního seriálu HBO Hra o trůny. Připravil například purpurový svatební koláč z holubů, do kterého "může být přidán také nějaký jed".

Aby byl požitek z jídla vyvážen, ukázal svým divákům také citronové koláčky, jež popsal jako "dokonalou věc pro žvýkání při proplétání se pavučinami sexu, moci a příležitostnými překvapujícími vraždami hlavních postav".

"Stejně jako vás mě vždycky zajímalo, jak chutná jídlo z filmů a televizních seriálů," říká v prvním díle svého gastronomického seriálu Rea. Jeho pořady představují relativně snadné recepty, jako třeba štrúdl z Hanebných panchartů nebo ratatouille ze stejnojmenného animovaného filmu.

Zajímavostí je, že ve svých videích nikdy neukazuje obličej. "Mým záměrem bylo v první řadě klást důraz na jídlo. Byl jsem unavený z kuchařských kanálů na YouTube, kde byl důraz kladen na osobnost nebo hlouposti, a ne na to, kvůli čemu člověk na video klikal," uvedl Rea. Dodal, že chtěl vytvořit informačně bohatá, osobitá videa, zaměřená na jídlo a trochu zábavy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Zámorský prodloužil o rok smlouvu s Hradcem Králové

Hokejový obránce Petr Zámorský bude v extralize i nadále hájit barvy Hradce Králové. Mountfield podepsal se sedmadvacetiletým odchovancem Zlína novou roční smlouvu a pojistil si jeho služby do konce nadcházející sezony. Zámorský působí v Hradci Králové od poloviny listopadu 2017, kdy přišel z pražské Sparty.

"Jednání s Petrem a jeho agentem byla velice korektní a jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí," řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

V uplynulé sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru, stihl Zámorský vinou zranění odehrát jen 33 z 52 utkání a připsal si devět bodů za jednu branku a osm asistencí. V předešlém ročníku byl s 38 body za deset gólů a 28 přihrávek z 50 utkání nejproduktivnějším obráncem základní části extraligy.

"Slibujeme si od něho produktivitu a pevně věřím, že po doléčení svých zdravotních problémů, které ho limitovaly na konci této sezóny, naváže na úspěšný minulý ročník a bude opět jedním z pilířů naší obrany," doplnil Kmoníček.

V extralize má Zámorský na kontě celkem 301 zápasů a 111 bodů za 34 branek a 77 asistencí. V roce 2014 získal se Zlínem mistrovský titul a vyhlášen nejlepším obráncem extraligy.

Následně podepsal dvouletý kontrakt s New York Rangers, ale v kempu Jezdců se neprosadil do základního kádru pro NHL a vrátil se do Evropy. Působil ve finském týmu Blues Espoo, ještě během sezony se pak přesunul do švédského Örebra.

V ročníku 2015/16 si připsal deset startů na farmě v Hartfordu, ale šance v NHL nepřišla a Zámorský se vrátil do Örebra. Odtud před sezonou 2017/18 zamířil do Sparty. Účastník světových šampionátů v letech 2014 v Minsku, 2016 v Moskvě i loni v Bratislavě sehrál v české reprezentaci 64 zápasů a vstřelil dvě branky.

Další zprávy