Český Babiš řeší OLAF, americký Babish chystá jídla, která se objevují v Simpsonech i Hře o trůny

Magazín Magazín
15. 1. 2018 7:36
Američan Andrew Rea je kuchař a filmař v jedné osobě. Na sociální síti YouTube vysílá již dva roky ze své kuchyně v newyorském Harlemu kulinární pořad Binging with Babish, ve kterém vytváří recepty jídel objevujících se ve filmech a seriálech. Jeho pořady přredstavují relativně snadné recepty jako třeba štrúdl z Hanebných panchartů nebo ratatouille ze stejnojmenného animovaného filmu. Pustil se ale také do svatebního koláče z holubů ze seriálu Hra o trůny.
Kuchař Andrew Rea stojící za pořadem Binging with Babish.
Kuchař Andrew Rea stojící za pořadem Binging with Babish. | Foto: Printscreen videa z YouTube kanálu Binging with Babish

Zatímco současný český premiér Andrej Babiš se potýká s dopadem kauzy Čapí hnízdo, americký Babish řeší úplně jiné problémy. Třeba jak přesně připravit ikonický sendvič s voskovkami Ralpha Wigguma ze seriál Simpsonovi.

Wat.

Příspěvek sdílený Binging With Babish (@bingingwithbabish),

Američan Andrew Rea je kuchař a filmař v jedné osobě. Na sociální síti YouTube vysílá již dva roky ze své kuchyně v newyorském Harlemu kulinární pořad Binging with Babish, ve kterém vytváří recepty jídel objevujících se ve filmech a seriálech.

Ve své show si říká Oliver Babish, což je postava ze seriálu Západní křídlo působící jako právní zástupce fiktivního amerického prezidenta. "Pojmenoval jsem po něm svůj účet na Redditu a začal jsem dělat pořady pro Reddit. Pak jsem našel publikum i mimo něj a zbytek už je historie," vysvětlil Rea na svém webu.

Jezte, co sledujete

Rea se veškeré kuchařské dovednosti naučil sám. Jeho profesní zkušenost pochází pouze z brigády v restauraci Simply Crepes, kde dělal palačinky. Zbytek se podle svých slov naučil postupně sám. Letos vydal také knížku Eat What You Watch (Jezte, co sledujete).

Obsahuje recepty na cukrovinky z filmu Čokoláda, hovězí po burgundsku ze snímku Julie a Julia či na másle smaženého humra s citronovo-máslovou omáčkou ze slavné komedie Woodyho Allena Annie Hallová.

Na svém kontě má kromě nedávno uveřejněného videa z přípravy voskovkového sendviče třeba harrypotterovské dýňové šátečky nebo slavný máslový ležák.

Holy hell this is tasty. What ‘witchcraft’ is in store for this week’s episode?

Příspěvek sdílený Binging With Babish (@bingingwithbabish),

Svatební koláč z holubů i štrúdl

Třicetiletý Američan se ale pustil také do pochoutek z populárního seriálu HBO Hra o trůny. Připravil například purpurový svatební koláč z holubů, do kterého "může být přidán také nějaký jed".

Aby byl požitek z jídla vyvážen, ukázal svým divákům také citronové koláčky, jež popsal jako "dokonalou věc pro žvýkání při proplétání se pavučinami sexu, moci a příležitostnými překvapujícími vraždami hlavních postav".

"Stejně jako vás mě vždycky zajímalo, jak chutná jídlo z filmů a televizních seriálů," říká v prvním díle svého gastronomického seriálu Rea. Jeho pořady představují relativně snadné recepty, jako třeba štrúdl z Hanebných panchartů nebo ratatouille ze stejnojmenného animovaného filmu.

Zajímavostí je, že ve svých videích nikdy neukazuje obličej. "Mým záměrem bylo v první řadě klást důraz na jídlo. Byl jsem unavený z kuchařských kanálů na YouTube, kde byl důraz kladen na osobnost nebo hlouposti, a ne na to, kvůli čemu člověk na video klikal," uvedl Rea. Dodal, že chtěl vytvořit informačně bohatá, osobitá videa, zaměřená na jídlo a trochu zábavy.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela nehoda, zasahují tu záchranáři

Dálnice D5 je za Prahou ve směru na Plzeň neprůjezdná. Uzavřela ji nehoda dodávky a osobního vozidla na 4. kilometru. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) si nehoda vyžádala zranění.

Nehoda se stala před 04:30, na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: ČTK
Další zprávy