Tři sta skákajících delfínů na unikátním videu. Dosud nevysvětlený jev, říká kapitán

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
14. 8. 2020 7:00
Pozoruhodný pohled se nabídl cestujícím na lodi u okresu Orange County v americké Kalifornii. Zhruba tři stovky delfínů tu téměř synchronně vyskakovaly z vody nezaměnitelným způsobem, kterým tato zvířata dosáhnou nejvyšší rychlosti.
Synchronizované skoky delfínů v Jižní Carolině natočili z lodi | Video: Dolphin Safari

Delfíni při této technice stráví průměrně víc času na suchu než ve vodě. Připomínají stádo cválajících koní, kteří před něčím utíkají. Reakce ze strachu je ale jen jednou z mnoha nedoložitelných teorií.

"Často přemýšlím, jak je to možné, že takhle najednou vyrazí. Vypadá to, jako kdyby někdo vystřelil ze zbraně a oni se dali najednou do pohybu. Ale tak to není. Nedokážu to vysvětlit, stejně jako to nedokážou vysvětlit vědci," tvrdí kalifornský lodní kapitán David Anderson, který pracuje ve společnosti Dolphin Safari. Právě její zaměstnanci video natočili a zveřejnili.

Jižní Kalifornie je videi s delfíny proslulá. Nejde o náhodu, vyskytuje se jich tu vůbec nejvíc na jeden kilometr čtvereční.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Evropská komise poslala Česku prvních 23 miliard korun z mimořádného fondu obnovy

Evropská komise poslala Česku první platbu z mimořádného fondu určeného ke zotavení ekonomik z koronavirové krize. Z Bruselu míří do Prahy 915 milionů eur (více než 23,2 miliardy korun), na které má země nárok v rámci záloh určených k předfinancování jednotlivých projektů. Komise to oznámila na svém webu.

Celkově má Česko v příštích letech dostat až 180 miliard korun. Jednou z podmínek komise pro uvolnění dalších peněz je však to, že české úřady vyřeší systémové nedostatky v postupu vůči střetu zájmů vrcholných politiků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy