Tříletá dívka unikla smrti. Může za to ABBA?

Kristina Winklerová
26. 5. 2009 20:10
Londýn - Tříletá Britka upadla kvůli meningitidě do komatu a lékaři už nedávali rodině žádnou naději.

Dívenka se ale najednou zázračně probrala s hitem od skupiny ABBA na rtech.

Když Layla Towseyová onemocněla, její stav byl tak vážný, že musela být napojena na přístroje, a její matka Katy se pomalu připravovala na nejhorší.

Po pěti dnech ale zoufalá žena, která nepřetržitě seděla u lůžka nemocné, náhle zaslechla, jak si Layla tiše prozpěvuje píseň Mamma Mia.

Pak se dívka začala pomalu probírat, popsal případ britský deník The Sun.

Je to zázrak

"Připravovali jsme se na špatné zprávy, protože ji při životě udržovaly jen přístroje. Ale v neděli jsem ji slyšela potichu zpívat Mamma Mia. Nemohla jsem tomu uvěřit, ale věděla jsem, že všechno bude v pořádku," svěřila se jednadvacetiletá matka.

Dívka se slavnou píseň naučila poté, co viděla stejnojmenný film.

"Je to jedna z jejích oblíbených písniček - miluje ji. Dostala se tak blízko smrti, jak je jen možné. Je to zázrak," dodala šťastná Katy.

Lékař se spletl

V současnosti se malá Layla úspěšně zotavuje a jediné, co ji trápí, jsou jizvy na nohách způsobené otravou krve.

Lékaři dívku diagnostikovali s meningitidou typu B poté, co jí matka na noze objevila podivnou vyrážku.

V nemocnici je ale nejprve odbyli s tím, že se dívka jenom zapotila.

Katy ale trvala na tom, aby se na dceru podíval také dětský lékař. Za necelé dvě hodiny pak Layla prodělala infarkt.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Syrská armáda dobyla většinu provincie Aleppo z rukou rebelů

Vojska syrského prezidenta Bašára Asada, jejichž hlavním spojencem je Rusko, v neděli dobyla většinu provincie Aleppo. S odvoláním na sdělení syrských státních médií o tom informovala agentura Reuters.

Ruské válečné letouny v neděli zahájily intenzivní nálety v Aleppu. Zasažena byla podle místních aktivistů řada měst včetně Anadánu, který později dobyla pozemní vojska syrské armády s pomocí Íránem podporovaných milic.

V blízkosti syrské hranice s Tureckem ve městě Tal Abjad mezitím exploze nálože umístěné v autě zabila několik lidí, uvedla agentura Reuters s odvoláním na svědky. Bližší podrobnosti o počtu mrtvých a pachatelích zatím nejsou jasné. V uplynulých měsících si ale podobné útoky ve městě, ze kterého loni v říjnu turecká armáda vyhnala milici syrských Kurdů, vyžádaly životy desítek civilistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy