Tříletá dívka unikla smrti. Může za to ABBA?

Kristina Winklerová
26. 5. 2009 20:10
Londýn - Tříletá Britka upadla kvůli meningitidě do komatu a lékaři už nedávali rodině žádnou naději.

Dívenka se ale najednou zázračně probrala s hitem od skupiny ABBA na rtech.

Když Layla Towseyová onemocněla, její stav byl tak vážný, že musela být napojena na přístroje, a její matka Katy se pomalu připravovala na nejhorší.

Po pěti dnech ale zoufalá žena, která nepřetržitě seděla u lůžka nemocné, náhle zaslechla, jak si Layla tiše prozpěvuje píseň Mamma Mia.

Pak se dívka začala pomalu probírat, popsal případ britský deník The Sun.

Je to zázrak

"Připravovali jsme se na špatné zprávy, protože ji při životě udržovaly jen přístroje. Ale v neděli jsem ji slyšela potichu zpívat Mamma Mia. Nemohla jsem tomu uvěřit, ale věděla jsem, že všechno bude v pořádku," svěřila se jednadvacetiletá matka.

Dívka se slavnou píseň naučila poté, co viděla stejnojmenný film.

"Je to jedna z jejích oblíbených písniček - miluje ji. Dostala se tak blízko smrti, jak je jen možné. Je to zázrak," dodala šťastná Katy.

Lékař se spletl

V současnosti se malá Layla úspěšně zotavuje a jediné, co ji trápí, jsou jizvy na nohách způsobené otravou krve.

Lékaři dívku diagnostikovali s meningitidou typu B poté, co jí matka na noze objevila podivnou vyrážku.

V nemocnici je ale nejprve odbyli s tím, že se dívka jenom zapotila.

Katy ale trvala na tom, aby se na dceru podíval také dětský lékař. Za necelé dvě hodiny pak Layla prodělala infarkt.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Plzeňská práva od ledna povede bývalý ústavní soudce Stanislav Balík

Novým děkanem Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni bude v dalších čtyřech letech pedagog, advokát a bývalý soudce Ústavního soudu Stanislav Balík. Rozhodlo o tom 15 ze 16 hlasů členů akademického senátu fakulty. Balík byl jediným kandidátem. Po jmenování děkanem povede fakultu od 25. ledna 2020, řekla mluvčí ZČU Šárka Stará.

Balík, narozený v roce 1956, absolvoval v roce 1979 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a v roce 1981 obor archivnictví na Filozofické fakultě stejné univerzity. Do roku 1989 pracoval jako podnikový právník, poté se věnoval advokacii. V letech 2002 až 2003 vedl Českou advokátní komoru. V roce 2004 byl jmenován soudcem Ústavního soudu ČR. Po desetiletém mandátu se vedle akademického působení vrátil k advokacii.

Funkci Balík převezme po děkanovi Janu Paulym, který fakultu vede od ledna 2012 a kandidovat už nemohl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Federer se zúčastní tenisového turnaje na OH v Tokiu

Grandslamový rekordman Roger Federer potvrdil, že se příští rok v Tokiu hodlá zúčastnit popáté v kariéře olympijského tenisového turnaje. Zlato z olympijské dvouhry je jedinou velkou trofejí, která fenomenálnímu Švýcarovi ve sbírce chybí.

"Posledních pár týdnů, možná spíš měsíců, jsem se bavil se svým týmem o tom, co mám dělat příští rok v létě mezi Wimbledonem a US Open. Nakonec rozhodlo moje srdce o tom, že bych chtěl ještě jednou hrát na olympiádě," uvedl dnes během sponzorské akce v Tokiu Federer, jenž krátce po skončení tenisového turnaje na OH oslaví devětatřicáté narozeniny.

Federer se poprvé představil pod pěti kruhy v Sydney v roce 2000, kde skončil čtvrtý. O čtyři roky později, kdy byl stejně jako v Pekingu 2008 vlajkonošem švýcarské výpravy, ho nečekaně ve 3. kole vyřadil Tomáš Berdych. V Číně získal Federer zlato ve čtyřhře po boku Stana Wawrinky, v Londýně 2012 prohrál na trávě ve Wimbledonu finále s Andym Murraym a před třemi lety v Riu de Janeiro nestartoval kvůli zranění kolena.

Další zprávy