reklama
 
 

Pozdravte z pódia Babiše, nebo o něm mlčte. Třem sestrám měli volat jménem ANO, hnutí to popírá

2. 6. 2017 11:29
Kapela Tři sestry byla údajně ve čtvrtek vyzvána k tomu, zda by při svém chomutovském koncertu nemohla pozdravit poslance Andreje Babiše z pódia. Bývalý ministr financí se má totiž ve stejný den zastavit v Chomutově v rámci své předvolební kampaně. Krajský předseda za ANO, který má Babišův program v regionu na starosti, ale vše odmítá.

Kapela Tři sestry na svůj Facebook umístila informaci o tom, že jejich kapelníkovi měl ve čtvrtek volat člověk jménem politického hnutí ANO a zeptat se, jestli by v rámci pátečního chomutovského koncertu zpěvák skupiny Lou Fanánek Hagen pozdravil Andreje Babiše z pódia.

Poslanec a bývalý ministr financí totiž ve stejný den navštíví severočeské město v rámci předvolební kampaně. Jménem šéfa krajského hnutí údajně rovněž požádal, zda by v případě, že Fanánek není Babišovým příznivcem, mohl o této skutečnosti pomlčet.

Kapela se vůči politické kampani ohradila. "Skupina Tři sestry je striktně apolitický hudební soubor, který nepodporoval, nepodporuje a nebude podporovat svými aktivitami nic jiného než dobré pití, jídlo, lásku a zdravý životní styl, natožpak jakékoli politické strany, hnutí či podobné subjekty," uvedla.

Dnes 1.6. 2017 byl náš kapelník telefonicky kontaktován údajně jménem šéfa krajského vedení hnutí ANO s informací o chystané návštěvě poslance Andreje Babiše na našem koncertě 2.6. v Chomutově, kde je v rámci předvolební kampaně. K oznámení byl vznesen dotaz, zda v případě, že Fanánek je jeho příznivcem, by jej mohl pozdravit z podia. V opačném případě, tedy pokud je jeho odpůrcem, zda by mohl o tomto pomlčet. K tomutu svorně prohlašujeme: Skupina Tři sestry je striktně apolitický hudební soubor, který nepodporoval, nepodporuje a nebude podporovat svými aktivitami NIC JINÉHO než dobré pití, jídlo, lásku a zdravý životní styl, natožpak jakékoli politické strany, hnutí či podobné subjekty. Zcela principielně odmítáme, abychom v tomto smyslu byli jakkoli manipulováni či aby se z našich vystoupení staly předvolební mítinky a agitace politických stran. Věříme, že naši fanoušci to cítí stejně. Děkujeme jim za to. Přijďte na dobré pivo a skvělou muziku! Vaše Tři sestry.

Zveřejnil(a) Tři sestry dne 01. Červen 2017

ANO údajně nic takového nechtělo

Vladimír Vořechovský z divize komunikace centrálního hnutí ANO pro Aktuálně.cz uvedl, že hnutí nic takového nechtělo a neřešilo. "Pan Babiš chodí běžně na koncerty a hudební festivaly úplně sám, v podstatě soukromě, bez velké organizace," dodal. 

Předseda krajského předsednictva Ústeckého kraje a předseda oblasti Chomutov za ANO Jan Richter, pro Aktuálně.cz uvedl, že kapele volal známý, jehož oslovil a jenž nemá s hnutím nic společného.

"Požádal jsem jednoho našeho příznivce hnutí ANO, který není členem, ale pohybuje se v této branži, jestli by byl tak laskavý a zjistil mi, jestli kdyby Babiš přišel na koncert, mohlo by to vyvolat nějaké negativní emoce vůči němu," popsal Richter. Údajně se chtěl přesvědčit, že jeho přítomnost nebude koncert narušovat.

"Večer se mi dostala zpětná vazba s tím, že dotyčný je kontaktoval a bylo mu řečeno: 'Kapela Tři sestry je apolitická. To, že pan Babiš přijde, nám nevadí, akorát by nám vadilo, kdyby tam probíhal politický mítink.' Hotovo, tečka, nic víc," řekl Richter.

Sám předseda u telefonátu známého kapele podle svých slov nebyl. Neví tak, jak si má reakci na Facebooku vyložit. Nevolal mu ani zpětně, aby zjistil, co probíral. "Opravdu jsem se chtěl jen ze slušnosti zeptat, jestli to nevyvolá nějaké negativní emoce, to je všechno," sdělil.

Kapela Tři sestry více informací k telefonátu nechtěla poskytnout. Pavel Martínek alias Mafuna pro Aktuálně.cz uvedl, že mají telefonní číslo v seznamu hovorů. Ale ke jménu nebo funkci volajícího se dále nechtějí vyjadřovat. "Chceme dělat muziku, nechceme se starat o politiku a nechceme dělat žádné další prohlášení," dodal Martínek. 

Tři sestry nejsou Kryštof

K příspěvku Tří sester na Facebooku se vyjádřila stovka lidí a má přes tisícovku sdílení. Většinou si fanoušci pochvalovali apolitický přístup kapely. Například uživatel Matěj Velát dodal, že nejsou "pozéři jako nějaký Kryštof". A narážel tak na spolupráci kapely Richarda Krajča s hnutím ANO.

Zazněly však také komentáře jako: "Myslela jsem, že víc už si vás vážit nemůžu… spletla jsem se a tleskám" nebo "To je kampaň a já to odmítám".

Profil se jménem Agent Bureš připojil komentář: "Jako já nevím, jak vy… ale já tam mezi řádky čtu, že mi fandí."

Zda na páteční koncert kapely v Chomutově Andrej Babiš nakonec skutečně dorazí, Richter nevěděl.

Podívejte se: Rozesmátý Babiš se těžko napodobuje, tak ho moc neznáme, většinou řeší jen kauzy, ze kterých se vykrucuje, říká Adam Vrbas alias falešný Babiš.

Naučit se Babiše těžké je, u věcí, co jsem viděl stokrát, to jde snadno, ale obtížné to je v momentech, které tak známé nejsou. | Video: dvtv |  14:16

autor: Magdaléna Daňková | 2. 6. 2017 11:29

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama