Pozdravte z pódia Babiše, nebo o něm mlčte. Třem sestrám měli volat jménem ANO, hnutí to popírá

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
2. 6. 2017 11:29
Kapela Tři sestry byla údajně ve čtvrtek vyzvána k tomu, zda by při svém chomutovském koncertu nemohla pozdravit poslance Andreje Babiše z pódia. Bývalý ministr financí se má totiž ve stejný den zastavit v Chomutově v rámci své předvolební kampaně. Krajský předseda za ANO, který má Babišův program v regionu na starosti, ale vše odmítá.
Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen | Foto: ČTK

Kapela Tři sestry na svůj Facebook umístila informaci o tom, že jejich kapelníkovi měl ve čtvrtek volat člověk jménem politického hnutí ANO a zeptat se, jestli by v rámci pátečního chomutovského koncertu zpěvák skupiny Lou Fanánek Hagen pozdravil Andreje Babiše z pódia.

Poslanec a bývalý ministr financí totiž ve stejný den navštíví severočeské město v rámci předvolební kampaně. Jménem šéfa krajského hnutí údajně rovněž požádal, zda by v případě, že Fanánek není Babišovým příznivcem, mohl o této skutečnosti pomlčet.

Kapela se vůči politické kampani ohradila. "Skupina Tři sestry je striktně apolitický hudební soubor, který nepodporoval, nepodporuje a nebude podporovat svými aktivitami nic jiného než dobré pití, jídlo, lásku a zdravý životní styl, natožpak jakékoli politické strany, hnutí či podobné subjekty," uvedla.

ANO údajně nic takového nechtělo

Vladimír Vořechovský z divize komunikace centrálního hnutí ANO pro Aktuálně.cz uvedl, že hnutí nic takového nechtělo a neřešilo. "Pan Babiš chodí běžně na koncerty a hudební festivaly úplně sám, v podstatě soukromě, bez velké organizace," dodal. 

Předseda krajského předsednictva Ústeckého kraje a předseda oblasti Chomutov za ANO Jan Richter, pro Aktuálně.cz uvedl, že kapele volal známý, jehož oslovil a jenž nemá s hnutím nic společného.

"Požádal jsem jednoho našeho příznivce hnutí ANO, který není členem, ale pohybuje se v této branži, jestli by byl tak laskavý a zjistil mi, jestli kdyby Babiš přišel na koncert, mohlo by to vyvolat nějaké negativní emoce vůči němu," popsal Richter. Údajně se chtěl přesvědčit, že jeho přítomnost nebude koncert narušovat.

"Večer se mi dostala zpětná vazba s tím, že dotyčný je kontaktoval a bylo mu řečeno: 'Kapela Tři sestry je apolitická. To, že pan Babiš přijde, nám nevadí, akorát by nám vadilo, kdyby tam probíhal politický mítink.' Hotovo, tečka, nic víc," řekl Richter.

Sám předseda u telefonátu známého kapele podle svých slov nebyl. Neví tak, jak si má reakci na Facebooku vyložit. Nevolal mu ani zpětně, aby zjistil, co probíral. "Opravdu jsem se chtěl jen ze slušnosti zeptat, jestli to nevyvolá nějaké negativní emoce, to je všechno," sdělil.

Kapela Tři sestry více informací k telefonátu nechtěla poskytnout. Pavel Martínek alias Mafuna pro Aktuálně.cz uvedl, že mají telefonní číslo v seznamu hovorů. Ale ke jménu nebo funkci volajícího se dále nechtějí vyjadřovat. "Chceme dělat muziku, nechceme se starat o politiku a nechceme dělat žádné další prohlášení," dodal Martínek. 

Tři sestry nejsou Kryštof

K příspěvku Tří sester na Facebooku se vyjádřila stovka lidí a má přes tisícovku sdílení. Většinou si fanoušci pochvalovali apolitický přístup kapely. Například uživatel Matěj Velát dodal, že nejsou "pozéři jako nějaký Kryštof". A narážel tak na spolupráci kapely Richarda Krajča s hnutím ANO.

Zazněly však také komentáře jako: "Myslela jsem, že víc už si vás vážit nemůžu… spletla jsem se a tleskám" nebo "To je kampaň a já to odmítám".

Profil se jménem Agent Bureš připojil komentář: "Jako já nevím, jak vy… ale já tam mezi řádky čtu, že mi fandí."

Zda na páteční koncert kapely v Chomutově Andrej Babiš nakonec skutečně dorazí, Richter nevěděl.

Podívejte se: Rozesmátý Babiš se těžko napodobuje, tak ho moc neznáme, většinou řeší jen kauzy, ze kterých se vykrucuje, říká Adam Vrbas alias falešný Babiš.

Naučit se Babiše těžké je, u věcí, co jsem viděl stokrát, to jde snadno, ale obtížné to je v momentech, které tak známé nejsou. | Video: dvtv
 

Právě se děje

před 10 minutami

Europarlament zbavil imunity bývalého katalánského premiéra Puigdemonta

Evropský parlament zbavil imunity katalánského expremiéra Carlose Puigdemonta a jeho dva kolegy. Úřady mohou opět zvážit žádost Španělska o jejich vydání.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy