Tři mladí "upíři" pokousali na Novém Zélandě muže

Zpravodajská směna
6. 5. 2010 15:45
Mladíci napadli muže v noci, zakousli se do něj a sáli jeho krev
Foto: Reuters

Wellington - V novozélandském hlavním městě Wellington začal neobvyklý proces. Před soudem se tu z krvavého útoku na muže zpovídá trojice mladých "upírů".

Dva muži a jedna žena jsou obžalováni z toho, že jedné únorové noci pokousali muže a sáním jeho krve se ho pokusili přivést do bezvědomí.

Zatímco dvaadvacetiletý James Phillip Brooks a jeho devatenáctiletá přítelkyně Xenia Gregoriana Borichevsky k wellingtonskému obvodnímu soudu dorazili, třetí obviněný, devatenáctiletý James Eric Orr, nepřišel, proto byl na něj vydán zatykač.

Trojice napadla muže, jehož jméno policie tají, v noci na 20. února. Bližší informace o případu policisté odmítají sdělit, stejně jako případ až do skončení procesu jakkoli komentovat.

Z toho, co Brook sdělil venku před soudem novinářům, ale vyplývá, že se trojice zakousla se do mužovy kůže a začala sát jeho krev. Pokud by muž ztratil hodně krve, mohl by upadnout do bezvědomí.

Místo pěstí kousání

Brook prý ví o tom, že během incidentu došlo i na pití krve oběti. "Já jsem to ale nebyl," bránil se podle deníku The Daily Telegraph.

"Vypadám snad jako upír? Během dne se pohybuju venku. Možná vypadám jako punker, ale nejsem jím. Jsem zkrátka jen jiný," reagoval ve wellingtonských novinách Dominion-Post Brook, který má na obličeji mnoho piercingu a na hlavě z vlasů vytvořeného kohouta.

Novinářům ovšem přiznal, že muže kousnul. A to z toho důvodu, že napadl jeho přítelkyni Borichevskou. Jako první ovšem podle něj na muže svými zuby zaútočili Orr a Borichevská.

"Pokud bych ho uhodil, zranil bych ho, tak mě napadlo, že ho místo toho kousnu, když jsem náhle uviděl, že oni už se do něj zakousli," vysvětlil. Zároveň s tím ale dodal, že krev muži rozhodně nesál, protože to "není jeho styl".

Zákaz nočního vycházení

Brook i Borichevská jsou stíháni na svobodě, protože zaplatili kauci. Po Orrovi se zatím pátrá. Obžalovaní měli také zákaz nočního vycházení. Soudce ale Borichovské na žádost jejího právníka noční procházky povolil. Brooka se to ovšem netýká, proto musí v noci zůstat doma.

Podle doktora psychologie na welingtonské Victoria University Marka Wilsona, který se specializuje na studium víry v paranormální jevy, je pití lidské krve člověkem neuvěřitelně nezvyklou věcí.

Jak řekl deníku The Daily Telegraph, lidské zuby nejsou na prokousnutí kůže a sání krve přizpůsobeny. "Mohlo by se vám to podařit, ale to byste to museli opravdu chtít udělat," uvedl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Tipsport ligu vyhráli Bohemians

Fotbalisté Mladé Boleslavi triumf v Tipsport lize neobhájili. Středočeský prvoligový tým v závěrečném třetím utkání skupiny A jen remizoval s Varnsdorfem 2:2 a po první ztrátě v přípravném turnaji přišel o šanci na celkové prvenství. Tipsport ligu poprvé od roku 2014 vyhráli Bohemians Praha 1905

Bohemians ovládli ligu díky vyššímu počtu vstřelených branek, něž mělo rovněž bodově stoprocentní Brno ve skupině E. Pražané za triumf dostanou odměnu 200 tisíc korun. Celkem 20 účastníků 26. ročníku turnaje bylo rozděleno do pěti čtyřčlenných skupin, celkový vítěz Tipsport ligy vzešel z jedné společné tabulky..

před 1 hodinou

Radě OSN pro lidská práva bude poprvé předsedat Čech. Od 1. ledna se funkce ujme velvyslanec Bálek

Stálý představitel Česka při Organizaci spojených národů (OSN) v Ženevě Václav Bálek se od Nového roku stane předsedou Rady OSN pro lidská práva. Poprvé jí bude předsedat Čech, uvedlo v páteční tiskové zprávě ministerstvo zahraničí.

Česká republika v radě v květnu nahradila Rusko, jemuž bylo členství pozastaveno kvůli invazi na Ukrajinu. Moskva následně 47člennou radu opustila.

Předsedu volí členové rady ze svých řad vždy na období jednoho roku, Bálek vystřídá Argentince Federica Villegase. O tom, že Česko usiluje o pozici předsedy rady, informovala česká diplomacie už na konci června.

"Zvolení pana velvyslance Bálka je vyústěním dlouhodobého zájmu Česka o lidská práva, našeho aktivního angažmá v Radě pro lidská práva i důrazu, které na ochranu a podporu lidských práv klade současná vláda," uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).

Bálek poznamenal, že se bude snažit o to, aby rada plnila svoji preventivní roli a aby skrze dialog a spolupráci předcházela porušování lidských práv. "Budeme klást důraz na to, aby rada fungovala efektivně a aby se jejího fungování mohli zúčastnit všichni relevantní aktéři, včetně zástupců malých zemí a občanské společnosti," podotkl velvyslanec.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vlakové expresy zvládnou nově cestu z Prahy do Budějovic za hodinu a 40 minut

Vlakové expresy zvládnou od neděle, kdy začne platit nový jízdní řád, cestu z Prahy do Českých Budějovic za hodinu a 40 minut. Z Prahy do Tábora to bude 59 minut. Cesta tak bude asi o 20 minut rychlejší. Jde o rekordní časy v historii zdejší železniční dopravy, vyplývá z tiskové zprávy Českých drah (ČD). Rychlost na trase bude skoro 100 kilometrů za hodinu. Zrychlí se i cestování do Milevska, Bechyně či Jindřichova Hradce, tedy do dalších zastávek na 4. železničním koridoru i mimo něj.

"Cesta vlakem mezi Prahou a jihočeskou metropolí bude zhruba o 20 minut kratší než v končícím jízdním řádu. Oproti 80. letům se však jízdní doba zkrátila dokonce na polovinu. Tehdy se cestovalo z Prahy do Českých Budějovic zhruba tři a půl hodiny. Nové cestovní časy tak umožňují pohodlnější denní dojíždění za prací nebo do školy na trase České Budějovice - Tábor - Praha a zpět," řekl člen představenstva ČD a náměstek pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

U všech spojů EuroCity a InterCity sjednotil národní dopravce maximální rychlost na 160 kilometrů za hodinu. Ve vlacích bude jídelní vůz, wifi nebo zásuvky pro dobíjení cestovní elektroniky. Linka Ex 7 Jižní expres bude patřit k nejrychlejším v Česku a podle ČD konkurovat provozu na silnicích, kde často vznikají kolony. Cestovní průměrná rychlost vlaků dosáhne 98 kilometrů za hodinu. Mezi Prahou a Táborem překročí 100 kilometrů za hodinu. "Cesta vlakem tak bude rychlejší než autem. Lidé se navíc vyhnou častým kolonám na silnici I/3 a na dálnici D1 a problémům s parkováním v aglomeracích, ve kterých vlaky zastavují," uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rumunsko se zlobí kvůli zablokování vstupu do Schengenu, povolalo si velvyslance v Rakousku

Rumunsko povolalo ke konzultacím svého velvyslance v Rakousku. Podle ministerstva zahraničí v Bukurešti je krok vyjádřením protestu proti rozhodnutí Vídně zablokovat vstup Rumunska do schengenského prostoru.

Rakousko na čtvrtečním zasedání ministrů vnitra členských zemí Evropské unie odmítlo podpořit vstup Rumunska do Schengenu. Rozhodnutí zdůvodnilo tím, že přes Rumunsko vedou cesty, po kterých převaděči pašují migranty do EU a do Rakouska. Vídeň také poukazuje na to, že Rumuni zaujímají čtvrté místo mezi zeměmi, odkud pašeráci pocházejí. Spolu s Rumunskem musí na vstup dál čekat také Bulharsko, obě země přitom podle Evropské komise splňují potřebné podmínky už více než deset let.

"Vzhledem k postoji Rakouska hlasovat proti přistoupení Rumunska do schengenskému prostoru byl povolán ke konzultacím mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Rumunska v Rakouské republice Emil Hurezeanu," uvedla v prohlášení rumunská diplomacie. Snížení úrovně diplomatických vztahů je podle ministerstva "politickým gestem, které zdůrazňuje rozhodný nesouhlas s jednáním Rakouska".

Zdroj: ČTK
Další zprávy