Tři mladí "upíři" pokousali na Novém Zélandě muže

Zpravodajská směna
6. 5. 2010 15:45
Mladíci napadli muže v noci, zakousli se do něj a sáli jeho krev
Foto: Reuters

Wellington - V novozélandském hlavním městě Wellington začal neobvyklý proces. Před soudem se tu z krvavého útoku na muže zpovídá trojice mladých "upírů".

Dva muži a jedna žena jsou obžalováni z toho, že jedné únorové noci pokousali muže a sáním jeho krve se ho pokusili přivést do bezvědomí.

Zatímco dvaadvacetiletý James Phillip Brooks a jeho devatenáctiletá přítelkyně Xenia Gregoriana Borichevsky k wellingtonskému obvodnímu soudu dorazili, třetí obviněný, devatenáctiletý James Eric Orr, nepřišel, proto byl na něj vydán zatykač.

Trojice napadla muže, jehož jméno policie tají, v noci na 20. února. Bližší informace o případu policisté odmítají sdělit, stejně jako případ až do skončení procesu jakkoli komentovat.

Z toho, co Brook sdělil venku před soudem novinářům, ale vyplývá, že se trojice zakousla se do mužovy kůže a začala sát jeho krev. Pokud by muž ztratil hodně krve, mohl by upadnout do bezvědomí.

Místo pěstí kousání

Brook prý ví o tom, že během incidentu došlo i na pití krve oběti. "Já jsem to ale nebyl," bránil se podle deníku The Daily Telegraph.

"Vypadám snad jako upír? Během dne se pohybuju venku. Možná vypadám jako punker, ale nejsem jím. Jsem zkrátka jen jiný," reagoval ve wellingtonských novinách Dominion-Post Brook, který má na obličeji mnoho piercingu a na hlavě z vlasů vytvořeného kohouta.

Novinářům ovšem přiznal, že muže kousnul. A to z toho důvodu, že napadl jeho přítelkyni Borichevskou. Jako první ovšem podle něj na muže svými zuby zaútočili Orr a Borichevská.

"Pokud bych ho uhodil, zranil bych ho, tak mě napadlo, že ho místo toho kousnu, když jsem náhle uviděl, že oni už se do něj zakousli," vysvětlil. Zároveň s tím ale dodal, že krev muži rozhodně nesál, protože to "není jeho styl".

Zákaz nočního vycházení

Brook i Borichevská jsou stíháni na svobodě, protože zaplatili kauci. Po Orrovi se zatím pátrá. Obžalovaní měli také zákaz nočního vycházení. Soudce ale Borichovské na žádost jejího právníka noční procházky povolil. Brooka se to ovšem netýká, proto musí v noci zůstat doma.

Podle doktora psychologie na welingtonské Victoria University Marka Wilsona, který se specializuje na studium víry v paranormální jevy, je pití lidské krve člověkem neuvěřitelně nezvyklou věcí.

Jak řekl deníku The Daily Telegraph, lidské zuby nejsou na prokousnutí kůže a sání krve přizpůsobeny. "Mohlo by se vám to podařit, ale to byste to museli opravdu chtít udělat," uvedl.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy