Toto je deset nejkrásnějších nádraží v Česku. Které z nich letos vyhraje?

Nádraží v Čelákovicích je jedním z deseti finalistů. Všechny je najdete ve fotogalerii u tohoto článku.
Božejovice (finalista soutěže o nejkrásnější nádraží roku 2019)
Čeladná (finalista soutěže o nejkrásnější nádraží roku 2019)
Frýdlant nad Ostravicí (finalista soutěže o nejkrásnější nádraží roku 2019)
Harrachov (finalista soutěže o nejkrásnější nádraží roku 2019)
Foto: SŽDC, Nejkrásnější nádraží 2019
Magazín Magazín
19. 9. 2019 15:06
Nejkrásnějším nádražím roku 2019 se staly Rozsochy v kraji Vysočina s celkovým počtem 2578 platných hlasů.

Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží České republiky letos vstoupila do svého třináctého ročníku. Jejím cílem je ukázat příklady, jak by měla nádraží a jejich okolí vypadat a jak by se o ně mělo pečovat. Letos bylo nominováno 66 nádraží a zastávek. Do finále postoupilo těchto deset: 

  • Božejovice
  • Kouty nad Desnou
  • Čeladná
  • Kynšperk nad Ohří
  • Čelákovice
  • Rozsochy
  • Frýdlant nad Ostravicí
  • Slezské Rudoltice
  • Harrachov
  • Železná Ruda-Alžbětín

Hlas jim lze dát na stránce Nejnádraží.cz. Je možné posílat ho i poštou, a to prostřednictvím archů, které jsou ke stažení na stránkách pořadatelů.

Soutěž, která si během několika let vydobyla značnou popularitu, probíhá od roku 2007 a pořádá ji společnost Entente Florale CZ - Souznění. Kandidáty na titul navrhuje veřejnost, která také rozhoduje o vítězi.

Výsledky budou vyhlášeny v listopadu v Senátu - za účasti senátorů, představitelů ministerstva dopravy, Správy železniční dopravní cesty, Českých drah a dalších dopravců, vesnic a měst s oceněnými nádražími a lidí, kteří se o stav oceněných stanic přímo zasloužili.

V roce 2018 se nádražím roku staly Blíževedly v Libereckém kraji, stříbro získaly Litoměřice horní nádraží a bronz Meziměstí. Soutěž je možné sledovat i na Facebooku nebo na Instagramu.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Slovensko prověřuje tři nové případy podezření na koronavirus

Slovensko prověřuje další tři případy podezření na výskyt koronaviru, podle premiéra Petera Pellegriniho se ale potvrzení viru u zmíněných pacientů nepředpokládá. Pellegrini to v pondělí řekl novinářům po zasedání krizového štábu kvůli šíření koronaviru ve světě. Slovenské úřady chystají cvičení s cílem prověřit připravenost záchranných složek na zvládnutí nákazy.

"Pravděpodobně ani při jiných třech případech z minulého týdne, u nichž bylo podezření na onemocnění koronavirem, toto onemocnění potvrzeno nebude," řekl Pellegrini, který po prosincové demisi ministryně zdravotnictví vede i toto ministerstvo. Slovenské úřady u jiného pacienta už o víkendu vyloučily nákazu novým typem koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy