TOP 10 restaurací podle Maurerova výběru Grand Restaurant

TOP 10 restaurací podle Maurerova výběru Grand Restaurant
1. místo: restaurace Terasa U Zlaté studně je umístěna v kopci pod Pražským hradem, je z ní krásný výhled na Prahu. Nachází se ve 4. patře hotelu Golden Well (U Zlaté studně). Přiléhá k ní střešní terasa, s kapacitou až 60 míst k sezení, z níž mohou v letních měsících hosté využít i soukromý vstup do královských zahrad (vchod kdysi sloužil císaři Rudolfovi II.)
Kuchyni od roku 2003 šéfuje Pavel Sapík, který pochází ze známého českého rodu  kuchařů. Nejenom díky jeho vedení se restaurace v první desítce ankety Maurerův výběr Grand Restaurant drží již pátým rokem; vyhrál též v roce 2011, rok předtím byl druhý; v roce 2012 skončil čtvrtý, loni devátý.
Na jídelníčku restaurace si hosté mohou vybírat ze zahraničních lahůdek, jako je například tradiční francouzská bujabéza (350 Kč) či grilovaný kanadský humr (1350 Kč), ale i ze specialit české kuchyně, například svíčková na smetaně (750 Kč).
2. místo: Na druhém místě se umístila michelinská restaurace Radisson Blu hotelu Alcron pod vedením Romana Pauluse.
Foto: archiv Terasa u Zlaté studně
Petra Jansová Petra Jansová
3. 12. 2014 11:10
Které restaurace se letos staly podle hodnotitelů Maurerova výběru těmi nejlepšími?
 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy