TOP 10 restaurací podle Maurerova výběru Grand Restaurant

TOP 10 restaurací podle Maurerova výběru Grand Restaurant
1. místo: restaurace Terasa U Zlaté studně je umístěna v kopci pod Pražským hradem, je z ní krásný výhled na Prahu. Nachází se ve 4. patře hotelu Golden Well (U Zlaté studně). Přiléhá k ní střešní terasa, s kapacitou až 60 míst k sezení, z níž mohou v letních měsících hosté využít i soukromý vstup do královských zahrad (vchod kdysi sloužil císaři Rudolfovi II.)
Kuchyni od roku 2003 šéfuje Pavel Sapík, který pochází ze známého českého rodu  kuchařů. Nejenom díky jeho vedení se restaurace v první desítce ankety Maurerův výběr Grand Restaurant drží již pátým rokem; vyhrál též v roce 2011, rok předtím byl druhý; v roce 2012 skončil čtvrtý, loni devátý.
Na jídelníčku restaurace si hosté mohou vybírat ze zahraničních lahůdek, jako je například tradiční francouzská bujabéza (350 Kč) či grilovaný kanadský humr (1350 Kč), ale i ze specialit české kuchyně, například svíčková na smetaně (750 Kč).
2. místo: Na druhém místě se umístila michelinská restaurace Radisson Blu hotelu Alcron pod vedením Romana Pauluse.
Foto: archiv Terasa u Zlaté studně
Petra Jansová Petra Jansová
3. 12. 2014 11:10
Které restaurace se letos staly podle hodnotitelů Maurerova výběru těmi nejlepšími?
 

Právě se děje

před 31 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy