Chorvatsko jinak. Muzeum zlomených srdcí vystavuje, co lidem zbude po rozchodu

mdan ČTK mdan, ČTK, Profimedia
26. 6. 2018 10:51
Milostné dopisy, lodičky, spodní prádlo, sekery i trpaslík - tohle všechno lidem zůstává po rozchodech. Dva chorvatští umělci Olinka Višticová a Dražen Grubišić, kteří po čtyři roky tvořili pár, se rozhodli předměty sbírat a vytvořit z nich netradičních soukromé Museum of Broken Relationships. Muzeum ukončených vztahů funguje už osm let a z bývalých milenců se tak stali obchodní partneři. "Změnili jsme koncept muzea jako chrámu historických předmětů. Představili jsme lásku jako nástroj, jak se naučit více o světě," citoval Višticovou National Geographic. Muzeum se nachází v historické části Záhřebu v Kulmerově paláci a sbírka také pravidelně cestuje po světě.

Ćirilometodska 2, Zagreb

Osm let staré muzeum sídlí v historické části hlavního města Chorvatska. Návštěvníkům nabízí "unikátní emocionální cestu kolem světa prostřednictvím stovek rozchodů". V létě má otevřeno denně od 9 ráno do 10 večer. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy