Chorvatsko jinak. Muzeum zlomených srdcí vystavuje, co lidem zbude po rozchodu

mdan ČTK mdan, ČTK, Profimedia
26. 6. 2018 10:51
Milostné dopisy, lodičky, spodní prádlo, sekery i trpaslík - tohle všechno lidem zůstává po rozchodech. Dva chorvatští umělci Olinka Višticová a Dražen Grubišić, kteří po čtyři roky tvořili pár, se rozhodli předměty sbírat a vytvořit z nich netradičních soukromé Museum of Broken Relationships. Muzeum ukončených vztahů funguje už osm let a z bývalých milenců se tak stali obchodní partneři. "Změnili jsme koncept muzea jako chrámu historických předmětů. Představili jsme lásku jako nástroj, jak se naučit více o světě," citoval Višticovou National Geographic. Muzeum se nachází v historické části Záhřebu v Kulmerově paláci a sbírka také pravidelně cestuje po světě.

Ćirilometodska 2, Zagreb

Osm let staré muzeum sídlí v historické části hlavního města Chorvatska. Návštěvníkům nabízí "unikátní emocionální cestu kolem světa prostřednictvím stovek rozchodů". V létě má otevřeno denně od 9 ráno do 10 večer. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy