To není apríl. Den dobrých zpráv se blíží, těšíte se?

Domácí Domácí
29. 3. 2012 15:30
Někdo si na 1. dubna připravuje žertíky, Aktuálně.cz chystá Den dobrých zpráv

Praha - První dubnový den bude na Aktuálně.cz dnem dobrých zpráv. A nebojte se, nejde o apríl.

Alespoň jednou v roce si dáme oddych od nehod, zlodějin, špíny v politice, odposlechů a ekonomické krize. 

Místo toho vám 1. dubna na zpravodajských stránkách nabídneme jen pozitivní zprávy. Bude mezi nimi i ta, kterou jste si sami vybrali v hlasování.

Půjde o námět o obchodech pro kutily z jihu Čech, který poslal zakladatel provozoven Václav Princ z Českých Budějovic. "Když se nepochválím sám, nikdo jiný to za mě neudělá. Od státu jsem nežádal ani korunu a příspěvek na zaměstnávání lidí a vytvoření nových pracovních míst," uvedl.  

Na den plný pozitivních událostí se už těší celá redakce. Pokud by se ale 1. dubna stala závažná a negativní událost ovlivňující životy nás všech, těžko ji může redakce ignorovat. Proto nám držte palce, ať nám náš "pozitivní experiment" nenaruší vyšší moc.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy