"Tlemíte se tomu?" Dvojník Prymuly si vystřelil z odpůrců očkování, video je hitem

mk pru mk, pru
9. 8. 2021 10:19
Skupinka demonstrantů si na sobotním předvolebním mítinku hnutí ANO spletla epidemiologa Romana Prymulu s běžným občanem. Několik lidí začalo náhodného kolemjdoucího v pražských Průhonicích slovně napadat a pokládat mu útočné otázky. Muž jim s úsměvem několik minut odpovídal. Až po pár minutách demonstrantům přiznal, že je známému epidemiologovi jen podobný.
Skupinka demonstrantů si na sobotním předvolebním mítinku hnutí ANO spetla známého epidemiologa Romana Prymulu s běžným občanem. | Video: Twitter/Jan Zálužský

Skupinka odpůrců očkování proti covidu-19 muže několik minut pronásledovala. "Můžeme vás protáhnout nějakým rámem, jestli jste opravdu očkovaný? Nebo jestli je to placebo nebo B12?" zněla jedna z otázek na domnělého Romana Prymulu. Jeho dvojník v tu chvíli bez přemýšlení odpověděl: "Já si myslím, že to byly nějaké syntetické tuky, které se mi uložily."

Muž se skupince demonstrantů odhalil až po několika minutách. "Já vám asi zkazím radost. Já jsem tomu Prymulovi jen podobnej," odvětil lidem. Video s celou situací se poté virálně rozšířilo po sociálních sítích. Záběry od uživatele Jana Zálužského v úvodu tohoto článku získaly na Twitteru desítky tisíc zhlédnutí.

Redaktoři televizní stanice CNN Prima News poté dvojníka známého epidemiologa vypátrali a zjistili, že se jedná o Gustava Vacka z Klabavy na Plzeňsku. "Oslovili mě tam, jestli vím, co je ve vakcínách od Pfizeru," popisoval Vacek svůj zážitek pro CNN Prima News. "Až po chvíli mi došlo, že mě považují za Romana Prymulu," dodal.

Reálný Roman Prymula svého dvojníka z Plzně nikdy neviděl a celou situaci bere s humorem. "Nějaká podoba by tam byla. To je dobrý," řekl CNN Prima News.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejlepší web z měst má Cheb a z obcí Mnetěš z Ústeckého kraje

Ocenění Zlatý erb za nejlepší webové stránky získal v kategorii měst Cheb z Karlovarského kraje, v kategorii obcí Mnetěš z Ústeckého kraje. Výsledky 24. ročníku celostátní soutěže Zlatý erb dnes pořadatelé vyhlásili na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové. Soutěže se účastnilo 422 měst, obcí a dalších subjektů, sdělil ČTK mluvčí konference Adam Folta. Cílem klání je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích.

"Soutěž Zlatý erb nám pomohla díky zpětné vazbě ujednotit povinně zveřejňované informace směrem k občanům a zaměřit se na zjednodušení přístupnosti," uvedl Martin Trnka z Městského úřadu Cheb.

V kategorii nejlepších webových stránek měst má druhé místo Jihlava, která navíc získala Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace v kategorii pro města. Třetí skončil Letohrad. V kategorii obce získala druhé místo Praha - Kunratice a třetí obec Zbyslavice z Ostravska. Vítězná obec Mnetěš dostala i Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace v kategorii pro obce.

Další zprávy