Tiskovka s ukradeným Picassovým obrazem skončila fiaskem. Video obletělo svět

Video Video
30. 6. 2021 14:41
Fiaskem skončila úterní tisková konference v Aténách, na níž se objevily ukradené a nedávno objevené obrazy malířů Pieta Mondriana a Pabla Picassa. Obě malby byly umístěné na desce stolu a už na první pohled působily jejich pozice vratce. Picassův obraz nakonec před objektivy fotoaparátů a kamer spadl.
Policisté našli ukradený obraz Pabla Picassa. Pak jej upustili na zem | Video: Reuters

Na videu je vidět, jak malbu úředník tamního ministerstva zvedl, aniž by měl nasazené rukavice. Ze záběrů se nezdá, že by pád z malé výšky obraz nějak poškodil. Záběry z nepovedené tiskovky nicméně obletěly svět a objevily se mj. na hlavní stránce zpravodajského webu BBC.

Ke krádeži obrazů se přiznal 49letý muž, který dříve pracoval jako malíř a stavební dělník. Ukradl je před devíti lety poté, co se vloupal do národní galerie v Aténách.

Kubistický obraz Ženská hlava Picasso vytvořil v roce 1939 a deset let poté daroval řeckému lidu jako hold jeho odboji proti nacistické okupaci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy