The Rolling Stones kritizují Donalda Trumpa. Už nikdy nepoužívej naši hudbu, vzkazují rockeři

pej
12. 2. 2016 17:00
Britská kapela The Rolling Stones kritizuje Donalda Trumpa. Legendárním rockerům vadí, že používá bez svolení jejich písně v rámci volební kampaně. Podle všeho ale muzikanti nepatří ani k Trumpovým fanouškům. "Dovedete si představit, že by se Donald Trump stal prezidentem USA? Vypadá to jako hrůzostrašná noční můra,“ uvedl loni kytaristy Keith Richards v rozhovoru pro Billboard. Stoupencem amerických republikánů podle všeho není ani Mick Jagger.
Mick Jagger
Mick Jagger | Foto: Reuters

Britská kapela The Rolling Stones kritizuje Donalda Trumpa, který používá jejich písně v rámci volební kampaně. Podle vyjádření jejich manažera pro americký zpravodajský server The Daily Beast americký miliardář na to neměl žádné volení.  

Legendární rockeři jsou tak další, kteří si na Trumpa v této souvislosti stěžují. Kriticky se proti využití svých písní v rámci volební kampaně vyjádřili i Neil Young, frontman kapely Aerosmith Steven Tyler nebo britská zpěvačka Adele.

„Kapelu nikdo nepožádal o povolení používat jejich písně,“ uvedl tiskový mluvčí The Rolling Stones pro The Daily Beast.

Muzikanti navíc podle všeho ani nepatří k fanouškům kontroverzního republikána. „Dovedete si představit, že by se Donald Trump stal prezidentem USA? Vypadá to jako hrůzostrašná noční můra,“ uvedl loni kytaristy Keith Richards v rozhovoru pro Billboard. „Ale stát se to může. Je to jeden z divů této země. Stejně jako když se prezidentem stal Ronald Reagan,“ dodal.

Stoupencem politiky Republikánské strany není ani Mick Jagger, tvrdí The Daily Beast a připomíná bluesovou skladbu, kterou zpěvák kritizoval jednoho z republikánských kandidátů na prezidenta Mitta Romneyho v televizní show Saturday Night Live v roce 2012.

Navzdory mnoha excesům a kritizovaným výrokům má podle The Daily Beast Trump nejlepší hudební seznam. „Pamatujte si, že čím nevhodnější je píseň pro politickou kampaň, tím je to lepší,“ přiblížil Trumpovo pravidlo pro výběr hudby dobrovolník z jeho volebního týmu. 

Trump štípl Ameriku a řekl jí, že není možné si nevšímat, co se v ní a v celém světě děje, říká Hašková Coolidge | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy