Zábavné fotky domácích mazlíčků: vyhrály bezhlavé kočky, uspěl i snímek z Česka

Zábavné fotky domácích mazlíčků: vyhrály bezhlavé kočky, uspěl i snímek z Česka
Marko Jovanovic (USA): Sněhoborec. Vítězný snímek v hlasování veřejnosti.
Kenichi Morinaga (Japonsko): Tak a teď ještě ty fotky musím nahrát na Instagram. Čestné uznání v soutěži Comedy Pet Photo Awards 2022.
Mehmet Aslan (Turecko): Řidič. Vítěz v Ceně pořadatelů Comedy Pet
Jonathan Casey (Velká Británie): Velmistryně Candy. Čestné uznání v soutěži Comedy Pet Photo Awards 2022.
Foto: Kenichi Morinaga, Animal Friends Comedy Pets
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
26. 9. 2022 6:00
Celosvětovou soutěž o nejzábavnější fotku domácích mazlíčků vyhrál Japonec Kenichi Morinaga se snímkem, který připomíná srážku dvou koček v komiksech pro děti nebo animovaných filmech. Mezi vítězi se objevil i záběr z Česka, a to v kategorii Koně. Jeho autorem je Radim Filípek. Přehled vítězných záběrů najdete ve fotogalerii u tohoto článku.

Soutěž Comedy Pet Photo Awards měla jako tradičně dva hlavní cíle. Pobavit diváky a zároveň pomoci charitativním organizacím, které se starají o opuštěná zvířata. Letos pošlou organizátoři na dobročinné účely 35 tisíc britských liber (v přepočtu téměř milion korun). 

Autor vítězného snímku Kenichi Morinaga obdrží cenu ve výši dvou tisíc liber a dalších pět tisíc mohl nasměrovat na konto dobročinné organizace zaměřené na ochranu zvířat, kterou si sám zvolí.

"Fotografování koček je moje vášeň," uvedl Morinaga. Začaly ho fascinovat, když jako baťůžkář navštívil Evropu. "Po návratu do Japonska jsem je vyhledával dál. Opravdu mě rozveselují, zejména po posledních dvou letech pandemie - jsou zábavné, i když dělají něco vážného," řekl. Z finanční ceny, kterou obdržel, hodlá financovat svou cestu po Japonsku, zaměřenou samozřejmě na fotografování koček. Sledovat ji můžete na jeho instagramovém účtu @morikencatphoto.

Pět tisíc liber poukázal dobročinné organizaci The Cat Welfare Group se sídlem na jižním pobřeží Spojeného království, která pomáhá zachraňovat a znovu umisťovat do domova toulavé a opuštěné kočky a koťata a v případě potřeby jim poskytuje také lékařskou péči.

Soutěž Comedy Pet Photo Awards vytvořili fotografové Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam, aby oslavili pozitivní a zásadní roli, kterou domácí mazlíčci hrají v našich životech, a zároveň aby pomohli charitativním organizacím. Letos jim díky partnerství s pojišťovnou Animal Friends Pet Insurance mohou věnovat již zmíněných 35 tisíc liber. 

Připomeňte si, které fotky byly ve finále soutěže:

"Máme velkou radost, že se letos sešly tak vtipné vítězné snímky z celého světa. A je skvělé, že hrdiny fotografie, která získala absolutní prvenství, jsou poprvé v historii naší soutěže kočky. Obrovsky gratulujeme Kenichimu," uvedl spoluzakladatel soutěže Comedy Pet Photo Awards Tom Sullam. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Tipsport ligu vyhráli Bohemians

Fotbalisté Mladé Boleslavi triumf v Tipsport lize neobhájili. Středočeský prvoligový tým v závěrečném třetím utkání skupiny A jen remizoval s Varnsdorfem 2:2 a po první ztrátě v přípravném turnaji přišel o šanci na celkové prvenství. Tipsport ligu poprvé od roku 2014 vyhráli Bohemians Praha 1905

Bohemians ovládli ligu díky vyššímu počtu vstřelených branek, něž mělo rovněž bodově stoprocentní Brno ve skupině E. Pražané za triumf dostanou odměnu 200 tisíc korun. Celkem 20 účastníků 26. ročníku turnaje bylo rozděleno do pěti čtyřčlenných skupin, celkový vítěz Tipsport ligy vzešel z jedné společné tabulky..

před 1 hodinou

Radě OSN pro lidská práva bude poprvé předsedat Čech. Od 1. ledna se funkce ujme velvyslanec Bálek

Stálý představitel Česka při Organizaci spojených národů (OSN) v Ženevě Václav Bálek se od Nového roku stane předsedou Rady OSN pro lidská práva. Poprvé jí bude předsedat Čech, uvedlo v páteční tiskové zprávě ministerstvo zahraničí.

Česká republika v radě v květnu nahradila Rusko, jemuž bylo členství pozastaveno kvůli invazi na Ukrajinu. Moskva následně 47člennou radu opustila.

Předsedu volí členové rady ze svých řad vždy na období jednoho roku, Bálek vystřídá Argentince Federica Villegase. O tom, že Česko usiluje o pozici předsedy rady, informovala česká diplomacie už na konci června.

"Zvolení pana velvyslance Bálka je vyústěním dlouhodobého zájmu Česka o lidská práva, našeho aktivního angažmá v Radě pro lidská práva i důrazu, které na ochranu a podporu lidských práv klade současná vláda," uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).

Bálek poznamenal, že se bude snažit o to, aby rada plnila svoji preventivní roli a aby skrze dialog a spolupráci předcházela porušování lidských práv. "Budeme klást důraz na to, aby rada fungovala efektivně a aby se jejího fungování mohli zúčastnit všichni relevantní aktéři, včetně zástupců malých zemí a občanské společnosti," podotkl velvyslanec.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vlakové expresy zvládnou nově cestu z Prahy do Budějovic za hodinu a 40 minut

Vlakové expresy zvládnou od neděle, kdy začne platit nový jízdní řád, cestu z Prahy do Českých Budějovic za hodinu a 40 minut. Z Prahy do Tábora to bude 59 minut. Cesta tak bude asi o 20 minut rychlejší. Jde o rekordní časy v historii zdejší železniční dopravy, vyplývá z tiskové zprávy Českých drah (ČD). Rychlost na trase bude skoro 100 kilometrů za hodinu. Zrychlí se i cestování do Milevska, Bechyně či Jindřichova Hradce, tedy do dalších zastávek na 4. železničním koridoru i mimo něj.

"Cesta vlakem mezi Prahou a jihočeskou metropolí bude zhruba o 20 minut kratší než v končícím jízdním řádu. Oproti 80. letům se však jízdní doba zkrátila dokonce na polovinu. Tehdy se cestovalo z Prahy do Českých Budějovic zhruba tři a půl hodiny. Nové cestovní časy tak umožňují pohodlnější denní dojíždění za prací nebo do školy na trase České Budějovice - Tábor - Praha a zpět," řekl člen představenstva ČD a náměstek pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

U všech spojů EuroCity a InterCity sjednotil národní dopravce maximální rychlost na 160 kilometrů za hodinu. Ve vlacích bude jídelní vůz, wifi nebo zásuvky pro dobíjení cestovní elektroniky. Linka Ex 7 Jižní expres bude patřit k nejrychlejším v Česku a podle ČD konkurovat provozu na silnicích, kde často vznikají kolony. Cestovní průměrná rychlost vlaků dosáhne 98 kilometrů za hodinu. Mezi Prahou a Táborem překročí 100 kilometrů za hodinu. "Cesta vlakem tak bude rychlejší než autem. Lidé se navíc vyhnou častým kolonám na silnici I/3 a na dálnici D1 a problémům s parkováním v aglomeracích, ve kterých vlaky zastavují," uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rumunsko se zlobí kvůli zablokování vstupu do Schengenu, povolalo si velvyslance v Rakousku

Rumunsko povolalo ke konzultacím svého velvyslance v Rakousku. Podle ministerstva zahraničí v Bukurešti je krok vyjádřením protestu proti rozhodnutí Vídně zablokovat vstup Rumunska do schengenského prostoru.

Rakousko na čtvrtečním zasedání ministrů vnitra členských zemí Evropské unie odmítlo podpořit vstup Rumunska do Schengenu. Rozhodnutí zdůvodnilo tím, že přes Rumunsko vedou cesty, po kterých převaděči pašují migranty do EU a do Rakouska. Vídeň také poukazuje na to, že Rumuni zaujímají čtvrté místo mezi zeměmi, odkud pašeráci pocházejí. Spolu s Rumunskem musí na vstup dál čekat také Bulharsko, obě země přitom podle Evropské komise splňují potřebné podmínky už více než deset let.

"Vzhledem k postoji Rakouska hlasovat proti přistoupení Rumunska do schengenskému prostoru byl povolán ke konzultacím mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Rumunska v Rakouské republice Emil Hurezeanu," uvedla v prohlášení rumunská diplomacie. Snížení úrovně diplomatických vztahů je podle ministerstva "politickým gestem, které zdůrazňuje rozhodný nesouhlas s jednáním Rakouska".

Zdroj: ČTK
Další zprávy