TEST Krakatit i Dášeňka. Znáte život a dílo Karla Högera?

Magazín Magazín
17. 6. 2014 7:00
Legendární český herec se narodil před 105 lety. Vyzkoušejte si, jak dobře znáte životní příběh Karla Högera.
Karel Höger během jednoho z četných natáčení v Českém rozhlase.
Karel Höger během jednoho z četných natáčení v Českém rozhlase. | Foto: Archiv Českého rozhlasu

Praha - Český herec a vypravěč Karel Höger měl silné charisma a podmanivý hlas. Dokázal hrát pouhým náznakem, mimikou či gestem. Nejsilnější byl v postavách poctivých, přemýšlivých lidí, kteří se shodou okolností dostanou do složité situace.

Rád hrál také pro děti, namluvil celou řadu Večerníčků a rozhlasových pohádek.

Natočil sedmdesátku filmů, stovky rolí ztvárnil na jevišti, ať již Zemského divadla v Brně či Národního divadla v Praze.

Högerovo datum narození je nejisté. Oficiálně jím je 17. červen 1909. Jeho matka však prý trvala na tom, že se narodil již 14. června a na matrice to spletli...

Znáte život a dílo Karla Högera? Vyzkoušejte v našem testu >>

 

Právě se děje

před 3 minutami

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, provoz na trati je zastaven

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Provoz na trati je zastaven. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních. Na svém webu o tom informovaly České dráhy (ČD).

Nehoda se stala kolem 5:00 v úseku mezi Kralupy - Libčice nad Vltavou. Podle ČD vykolejil vlak jiného dopravce. "Probíhá vyšetřování nehody, odstraňování následků," uvedly dráhy. Zajišťují náhradní autobusovou dopravu.

ČD v tuto chvíli počítají s omezením provozu zhruba do 12:00, čas je ale pouze orientační. "Termín obnovení provozu bude průběžně aktualizován," dodal dopravce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy