TEST Jiřímu Šlitrovi by bylo devadesát. Znáte jeho dílo?

Zuzana Hronová ČTK Zuzana Hronová, ČTK
15. 2. 2014 0:00
Dnes uplyne devadesát let od narození Jiřího Šlitra, který vytvořil s Jiřích Suchým v divadle Semafor legendární dvojici.
Jedna z dlouhohrajících desek S+Š od vydavatelství Supraphon.
Jedna z dlouhohrajících desek S+Š od vydavatelství Supraphon. | Foto: Repro Aktuálně.cz

Praha - Jiří Šlitr, jenž zemřel o vánočních svátcích roku 1969, by se v sobotu 15. února dožil devadesáti let. V každém oboru, kterému se věnoval, vynikl. Ať jako kreslíř, karikaturista, ilustrátor a scénograf, či jako hudebník, skladatel, zpěvák, autor a herec.

S Jiřím Suchým vytvořili v divadle Semafor nezapomenutelnou dvojici. Tvorba dua S+Š je považována za vrchol české divadelní a hudební kultury 20. století.

Znáte život a dílo Jiřího Šlitra? Vyzkoušejte si své znalosti v našem testu.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy