TEST Čtyřlístek slaví 45 let. Jak dobře znáte slavný komiks?

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
15. 5. 2014 11:00
Vyzkoušejte si v našem testu vaše čtyřlístkové znalosti.
Foto: Bio Illusion

Praha - V zahraničních obchodech s komiksy se k vlastnímu výtvarnému a literárnímu počinu na tomto poli inspiroval Jaroslav Němeček, duchovní otec a dlouholetý kreslíř legendárního Čtyřlístku.

Přestože po společenském uvolnění v 60. letech, které žánru načas přálo, přišla normalizace, tvůrcům se dařilo kreslené příběhy vydávat nejen po celá 70. a 80. léta, ale i plných 25 let poté. Ve čtvrtek uplynulo přesně 45 let od vydání prvního čísla Čtyřlístku.

Jak znáte příběhy Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka? Vyzkoušejte si v testu své čtyřlístkové znalosti>>

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy