Test: Špricka, koňadra, vývar. Znáte vodácký slang?

hrz
Aktualizováno 1. 8. 2015 16:30
Víte, co je to vývar, válec či koňadra a co dělat se šprickou? Vyzkoušejte se v našem vodáckém testu.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Letošní vodácká sezona je v plném proudu, komplikuje ji však dlouhodobé tropické počasí a málo srážek. Suchu zatím odolává Vltava, popřípadě část Jizery či dolní Labe, na Moravě pak částečně Dyje, Odra či řeka Morava.

Jistotou jsou ledovcové řeky v Alpách či ve Skandinávii. Nezávisle na počasí a množství srážek pak lze absolvovat náš vodácký test.

TEST Vyzkoušejte se, jak zkušený jste vodák >>

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy