Test: Špricka, koňadra, vývar. Znáte vodácký slang?

hrz
Aktualizováno 1. 8. 2015 16:30
Víte, co je to vývar, válec či koňadra a co dělat se šprickou? Vyzkoušejte se v našem vodáckém testu.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Letošní vodácká sezona je v plném proudu, komplikuje ji však dlouhodobé tropické počasí a málo srážek. Suchu zatím odolává Vltava, popřípadě část Jizery či dolní Labe, na Moravě pak částečně Dyje, Odra či řeka Morava.

Jistotou jsou ledovcové řeky v Alpách či ve Skandinávii. Nezávisle na počasí a množství srážek pak lze absolvovat náš vodácký test.

TEST Vyzkoušejte se, jak zkušený jste vodák >>

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy