reklama
 
 

Schwarzenegger podstoupil operaci srdce. Lékaři mu měnili chlopeň, jeho stav je stabilizovaný

Aktualizováno 30. 3. 2018 21:17
Hollywoodský herec, někdejší kulturista a politik Arnold Schwarzenegger podstoupil ve čtvrtek v Los Angeles operaci srdce. Podle agentury AP šlo o výměnu srdeční chlopně. Schwarzeneggerův mluvčí sdělil, že operace byla naplánovaná a pomalu se zotavuje.

Washington - Rakousko-americký herec, sportovec a politik Arnold Schwarzenegger podstoupil ve čtvrtek několikahodinovou operaci na otevřeném srdci. Podle svého mluvčího Daniela Ketchella se z plánované operace pomalu zotavuje. 

"Jeho první slova byla: Jsem zpět," komentoval na Twitteru Ketchell. Stav sedmdesátiletého bývalého kalifornského guvernéra je tak stabilizovaný. Server TMZ původně psal o tom, že Schwarzenegger se měl v losangeleské nemocnici Cedars-Sinai podrobit akutní výměně srdeční chlopně pomocí katétru.

Informaci o operaci později sice Ketchell pro Washington Post potvrdil, ale více další podrobnosti nesdělil. Nepotvrdil tak akutnost zákroku, ani údajné komplikace. 

Agentura AP informovala o tom, že šlo o předem plánovaný zákrok, jehož cílem byla výměna srdeční chlopně. Někdejší hvězda akčních filmů, známá mimo jiné ze série o Terminátorovi, už v roce 1997 podstoupila v Mexiku výměnu aortální chlopně.

Lékaři to sice nepovažovali za nezbytně nutné, ale Schwarzenegger se pro operaci rozhodl, dokud je ještě mladý, a s ohledem na to, že později by byl zákrok stejně nutný.

autor: ČTK | 30. 3. 2018 18:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama