Schwarzenegger podstoupil operaci srdce. Lékaři mu měnili chlopeň, jeho stav je stabilizovaný

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 3. 2018 21:17
Hollywoodský herec, někdejší kulturista a politik Arnold Schwarzenegger podstoupil ve čtvrtek v Los Angeles operaci srdce. Podle agentury AP šlo o výměnu srdeční chlopně. Schwarzeneggerův mluvčí sdělil, že operace byla naplánovaná a pomalu se zotavuje.
Arnold Schwarzenegger.
Arnold Schwarzenegger. | Foto: Aktuálně.cz

Washington - Rakousko-americký herec, sportovec a politik Arnold Schwarzenegger podstoupil ve čtvrtek několikahodinovou operaci na otevřeném srdci. Podle svého mluvčího Daniela Ketchella se z plánované operace pomalu zotavuje. 

"Jeho první slova byla: Jsem zpět," komentoval na Twitteru Ketchell. Stav sedmdesátiletého bývalého kalifornského guvernéra je tak stabilizovaný. Server TMZ původně psal o tom, že Schwarzenegger se měl v losangeleské nemocnici Cedars-Sinai podrobit akutní výměně srdeční chlopně pomocí katétru.

Informaci o operaci později sice Ketchell pro Washington Post potvrdil, ale více další podrobnosti nesdělil. Nepotvrdil tak akutnost zákroku, ani údajné komplikace. 

Agentura AP informovala o tom, že šlo o předem plánovaný zákrok, jehož cílem byla výměna srdeční chlopně. Někdejší hvězda akčních filmů, známá mimo jiné ze série o Terminátorovi, už v roce 1997 podstoupila v Mexiku výměnu aortální chlopně.

Lékaři to sice nepovažovali za nezbytně nutné, ale Schwarzenegger se pro operaci rozhodl, dokud je ještě mladý, a s ohledem na to, že později by byl zákrok stejně nutný.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 2 hodinami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy