Schwarzenegger podstoupil operaci srdce. Lékaři mu měnili chlopeň, jeho stav je stabilizovaný

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 3. 2018 21:17
Hollywoodský herec, někdejší kulturista a politik Arnold Schwarzenegger podstoupil ve čtvrtek v Los Angeles operaci srdce. Podle agentury AP šlo o výměnu srdeční chlopně. Schwarzeneggerův mluvčí sdělil, že operace byla naplánovaná a pomalu se zotavuje.
Arnold Schwarzenegger.
Arnold Schwarzenegger. | Foto: Aktuálně.cz

Washington - Rakousko-americký herec, sportovec a politik Arnold Schwarzenegger podstoupil ve čtvrtek několikahodinovou operaci na otevřeném srdci. Podle svého mluvčího Daniela Ketchella se z plánované operace pomalu zotavuje. 

"Jeho první slova byla: Jsem zpět," komentoval na Twitteru Ketchell. Stav sedmdesátiletého bývalého kalifornského guvernéra je tak stabilizovaný. Server TMZ původně psal o tom, že Schwarzenegger se měl v losangeleské nemocnici Cedars-Sinai podrobit akutní výměně srdeční chlopně pomocí katétru.

Informaci o operaci později sice Ketchell pro Washington Post potvrdil, ale více další podrobnosti nesdělil. Nepotvrdil tak akutnost zákroku, ani údajné komplikace. 

Agentura AP informovala o tom, že šlo o předem plánovaný zákrok, jehož cílem byla výměna srdeční chlopně. Někdejší hvězda akčních filmů, známá mimo jiné ze série o Terminátorovi, už v roce 1997 podstoupila v Mexiku výměnu aortální chlopně.

Lékaři to sice nepovažovali za nezbytně nutné, ale Schwarzenegger se pro operaci rozhodl, dokud je ještě mladý, a s ohledem na to, že později by byl zákrok stejně nutný.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy