Drsná reality show pobouřila Irák. Falešní džihádisté v ní unesli celebrity

Magazín Magazín
23. 4. 2021 17:00
Zábavná televizní show vyvolala v Iráku pořádné pobouření. Falešní bojovníci takzvaného Islámského státu v ní unesli celebrity, kterým k tělu připoutali atrapy výbušnin, a vyhrožovali jim popravou.
V irácké reality show unášejí celebrity po vzoru IS | Video: Reuters

Celebrity měly v rámci pořadu navštívit rodiny, které uprchly ze spárů extremistické teroristické skupiny. Když vešly k nim do domu, přepadli je herci převlečení za džihádisty a vyhrožovali jim zabitím. Následně jim zavázaly oči a na hruď jim připoutaly rekvizity připomínající výbušniny. Vše přitom natáčely televizní kamery. 

Účastníci pořadu netušili, že se jedná o fingovanou scénku. Irácký fotbalista Alaa Mhawi proto začal plakat a prosil o život, 58letá zpěvačka Nessma omdlela, píše web Arab News.

Pořady zachycující celebrity v prekérních či trapných situacích patří v Iráku mezi divácky oblíbené, nicméně tato show mezi lidmi sklidila na sociálních sítích velkou kritiku, protože islámský extremismus a džihádistické skupiny jsou v zemi velmi citlivé téma. 

Jeden z tvůrců pořadu připustil, že scény jsou drsné, kritikům ale vzkázal: "Kdyby takzvaný Islámský stát zvítězil, měli by umělci daleko těžší život. A s nimi i všichni Iráčané." 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy