Natáčí se "revoluční" řada Sherlocka Holmese. Seriál poprvé režíruje žena a slibuje překvapení

Ondřej Chlupáček Ondřej Chlupáček
8. 4. 2016 9:03
Po dvouleté odmlce se začala natáčet čtvrtá řada oblíbeného seriálu Sherlock Holmes v hlavních rolích s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem. Ve videu sdíleném na Twitteru to prozradil scenárista a producent Mark Gatiss. Novou sérii bude poprvé režírovat žena, filmařka Rachel Talalayová.
Martin Freeman a Benedict Cumberbatch (Watson a Holmes).
Martin Freeman a Benedict Cumberbatch (Watson a Holmes). | Foto: BBC

Fanoušci oblíbeného seriálu Sherlock Holmes s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem v hlavních rolích mají důvod k radosti. Po dvouleté odmlce přerušené novoročním speciálním dílem zasazeným do viktoriánské Anglie se začala natáčet čtvrtá série. Informuje o tom deník The Guardian.

V krátkém videu sdíleném na twitterovém účtu Sherlocka to prozradil Mark Gatiss, scenárista a producent, který v seriálu rovněž hraje Sherlockova bratra Mycrofta. „Jsme zpátky ve hře,“ řekl a symbolicky klapl filmovou klapkou.

Samotný začátek natáčení není jediná novinka spojená s novou sérií inspirovanou příběhy Arthura Conana Doyla. Gatissova filmová klapka ve videu upozorňuje, že tři díly bude režírovat Rachel Talalayová. Filmařka, která v minulosti natočila například seriály Doctor Who a The Flash, bude vůbec první ženou režírující seriál o geniálním a zároveň trochu podivínském detektivovi.

„Jsem doopravdy nadšený z natáčení Sherlocka. Nemůžu se dočkat, až diváci uvidí čtvrtou sérii. Budou si na ni sice muset trochu počkat, ale rozhodně to bude stát za to,“ řekl Benedict Cumberbatch magazínu Entertainment Weekly. Přesné datum premiéry nových dílů zatím není známo.

Zvědavost diváků prohloubil i scenárista Gatiss, který stejnému magazínu na konci roku 2015 prozradil: „Bude to revoluční řada plná překvapení. Moriartyho zdánlivý návrat bude mít dalekosáhlé důsledky.“

Nová režisérka a celý štáb nejsou při natáčení čtvrté řady v jednoduché pozici. Čeká se od nich hodně. Speciální novoroční díl měl v den své premiéry sledovanost 11,6 milionu diváků.

Mark Gatiss se ale vysokých očekávání nebojí. „Vše, co děláme, kamkoliv jdeme – všechny cesty vedou do Baker Street. A je to jako jít domů. Duchové minulosti přinesou do života Sherlocka Holmese a Johna Watsona dobrodružství, romanci i teror. A tento příběh se snažíme vyprávět od začátku. Je to příběh o dobývání stále vyšších vrcholů,“ řekl deníku The Guardian.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

Další zprávy