Z Top Gearu odchází herec Matt LeBlanc. Nahradí ho komik a hráč kriketu

Magazín Magazín
23. 10. 2018 10:53
Oblíbená motoristická show Top Gear opět vymění sestavu moderátorů. Britská televizní stanice BBC potvrdila, že amerického herce Matta LeBlanca známého ze seriálu Přátelé v roce 2019 nahradí bavič Paddy McGuinness a bývalý kriketový hráč Freddie Flintoff. Poslední sérii s LeBlancem BBC odvysílá na začátku příštího roku. Ve stejné době začne natáčet první díly s obměněným týmem.
Matt LeBlanc
Matt LeBlanc | Foto: ČTK

Komik a moderátor seznamovací reality show Take Me Out Paddy McGuinness a bývalý kriketový hráč Andrew "Freddie" Flintoff budou od příštího roku uvádět populární motoristickou show Top Gear. Potvrdila to britská televizní stanice BBC, která hledala náhradu za amerického herce Matta LeBlanca poté, co se letos rozhodl pořad opustit.

Noví moderátoři Paddy McGuinness, Freddie Flintoff a Chris Harris
Noví moderátoři Paddy McGuinness, Freddie Flintoff a Chris Harris | Foto: Top Gear / BBC

LeBlanc v show účinkoval po boku novináře a závodníka Chrise Harrise a Roryho Reida, který se nyní přesune do pořadu Extra Gear, zatímco Harris v relaci zůstane ve společnosti dvojice nováčků. "Oba dva jsou přirození baviči a jejich uličnictví určitě posune pořad o další úroveň výš," pochvaloval si Harris podle deníku The Guardian výběr nové posily.

Stejnou radost má z angažmá v Top Gear i bavič McGuinness. "To, že mi BBC nabídla takovou příležitost, vnímám jako obrovskou poctu. Top Gear jsem hltal už jako malý kluk, vím, že má po celém světě oddanou základnu vášnivých fanoušků a sám se považuji za jednoho z nich," svěřil se listu The Guardian.

Nadšenými slovy nešetřil ani sportovec Flintoff. "Málokdy se vám poštěstí říct, že budete dělat práci snů, ale mě teď přesně taková čeká. Vždycky jsem byl velký nadšenec do aut, takže se moc těším, až se přidám k týmu Top Gear," uvedl.

Hvězda seriálu Přátelé LeBlanc spolumoderovala Top Gear od roku 2016. V letošním roce se ale americký herec rozhodl v pořadu skončit, protože pro něj angažmá bylo příliš náročné a neměl kvůli němu čas na svou rodinu a kamarády.

Diváci Top Gear ho v show naposledy uvidí na začátku roku 2019, kdy bude BBC vysílat poslední sérii, v níž účinkuje. Ve stejné době začne britská televizní stanice natáčet první díly s novým složením Harris, McGuinness a Flintoff.

Video: Top Gear stanovil nový rekord v rychlosti traktoru

Top Gear se svým proslulým řidičem Stigem stanovili nový světový rekord v rychlosti traktoru. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 55 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy