VyVolení zatím vyšachovali třetí Zoufalé manželky

Jitka Gráfová
2. 10. 2007 11:00
Za mořem právě začala čtvrtá řada seriálu

Praha - Fanoušci v Americe se právě dočkali čtvrté řady seriálových osudů nespokojených hospodyněk. Český divák zatím nedostane ani třetí. Prima, která uváděla předcházející dvě série Zoufalých manželek, o nákupu jedná. Ale i tak 565 tisíc českých diváků, kteří seriál průměrně sledovali, čeká minimálně dlouhá proluka.

"O třetí řadu Zoufalých manželek zájem máme a jako jediná televize v Česku jednáme o jejich nákupu. Ale v podzimním schématu jsme s tímhle seriálem ani nepočítali, teď je naší prioritou třetí řada reality show Vyvolení," uvedl pro Aktuálně.cz mluvčí televize Prima Ladislav Pavlík

Seriál tak s velkou pravděpodobností dostane na obrazovky až na jaře, tedy rok a půl poté, co třetí série odstartovala ve Státech.

Foto: TV Prima

Američtí diváci se za fasádu středostavovské přetvářky poprvé ve čtvrté sérii podívali v neděli. Už předtím ale mezi fanoušky prosákly první informace. Do předměstí na Wisteria Lane se prý nastěhuje nová rodina - Katherine s mužem Adamem (Nathan Fillion) a sedmnáctiletou dcerou Dylan.

Katherine, kterou ztvární Dana Delanyová, tu žila už před dvanácti lety. Byla přítelkyně Mary Alice, jejíž sebevražda celý seriál odstartovala, a pak náhle zmizela. Dá se tedy předpokládat, že právě ona bude iniciátorem jednoho z hlavních příběhů nové série.

Jednou z nových tváří Wisteria Lane bude Mikův bratr Terry; podle fanouškovských stránek se měl objevit už na svatbě Mika se Susan, ale scenáristé ho na poslední chvíli vyškrtli. Nově se objeví i další sourozenec, sestra Edie Britt, kterou si zahraje Claire King.

Foto: TV Prima

Herečka Eva Longoria si už dřív popudila producenty, když prozradila, že vztah mezi její postavou Gabrielle a seriálovým manželem Carlosem nekončí. Diváci prý mohou čekat další neshody, ale k úplnému rozchodu ani po rozvodu nedojde. Nakonec se z nich prý stanou opět vášniví milenci.

Ani novou sérií seriál nekončí, na začátku roku duchovní otec Marc Cherry podepsal se společností ABC smlouvu, podle které se diváci dočkají ještě dalších sedmi sezón. "Nechtěl bych, aby ve vyprávění pokračoval kdokoli jiný, a stejně tak by mě mrzelo, kdyby jednoduše zmizel z obrazovek," přiblížl své rozhodování Cherry. "Myslím si, že až po vypršení kontraktu nastane ten pravý čas na rozloučení."

Ze seriálu se rychle stal nejen kult, ale i příslušný byznys. Nejenže první dvě série vyšly na DVD, fanoušci s mohou koupit také kuchařku, kalendář i počítačovou hru Zoufalých manželek.

Divácky mimořádně úspěšný seriál kritizují náboženské a konzervativní skupiny - skoro každá postava se totiž dopustila trestného činu. Britská herečka Miranda Richardsonová dokonce odmítla roli z morálních důvodů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy