VIDEO Guillermo Del Toro vypustí seriálovou upírskou nákazu

Aktualizováno 30. 5. 2014 9:15
Podívejte se na ukázku ze seriálu The Strain, který bude mít premiéru na americké stanici FX 13. července.
Podívejte se na upoutávku k seriálu The Strain od Guillerma Del Tora. | Video:

Video - Guillermo Del Toro začne v červnu dávkovat hororovou podívanou, v níž je mistrem, v novém seriálu The Strain. A dokáže ve svém novém díle, že upíři umí být stále stejně zábavní. Nová Del Torova monstra totiž budou mít hodně blízko ke známému knížeti temnot Nosferatu.

Předlohou je kniha Zhoubný kmen: Nákaza, kterou Del Toro napsal společně s Chuckem Hoganem a jež vyšla i v češtině.

Děj se soustředí kolem Dr. Ephraima Goodweathera, vedoucího Centra pro kontrolu nemocí, který dává dohromady tým, jež může zachránit lidstvo, když dokáže zlikvidovat upírskou nákazu, která na newyorském letišti JFK přistála v Boeingu 777.

Goodweatherův tým je vyslán na místo a musí konstatovat, že nalezl čtyři přeživší a dvě stovky mrtvol. "Vše musí být zničeno!" prohlásí nekompromisně Goodweather. Upíří virus se nicméně začíná šířit do ulic velkoměsta, reakce přišla příliš pozdě.

První ze třinácti dílů se objeví v neděli 13. července na americké stanici FX.

Nejznámějšími filmy Guillerma Del Tora jsou Faunův labyrint oceněný Zlatou palmou v Cannes v roce 2006 a zatím dvoudílná komiksová série Hellboy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy