VIDEO Guillermo Del Toro vypustí seriálovou upírskou nákazu

Aktualizováno 30. 5. 2014 9:15
Podívejte se na ukázku ze seriálu The Strain, který bude mít premiéru na americké stanici FX 13. července.
Podívejte se na upoutávku k seriálu The Strain od Guillerma Del Tora. | Video:

Video - Guillermo Del Toro začne v červnu dávkovat hororovou podívanou, v níž je mistrem, v novém seriálu The Strain. A dokáže ve svém novém díle, že upíři umí být stále stejně zábavní. Nová Del Torova monstra totiž budou mít hodně blízko ke známému knížeti temnot Nosferatu.

Předlohou je kniha Zhoubný kmen: Nákaza, kterou Del Toro napsal společně s Chuckem Hoganem a jež vyšla i v češtině.

Děj se soustředí kolem Dr. Ephraima Goodweathera, vedoucího Centra pro kontrolu nemocí, který dává dohromady tým, jež může zachránit lidstvo, když dokáže zlikvidovat upírskou nákazu, která na newyorském letišti JFK přistála v Boeingu 777.

Goodweatherův tým je vyslán na místo a musí konstatovat, že nalezl čtyři přeživší a dvě stovky mrtvol. "Vše musí být zničeno!" prohlásí nekompromisně Goodweather. Upíří virus se nicméně začíná šířit do ulic velkoměsta, reakce přišla příliš pozdě.

První ze třinácti dílů se objeví v neděli 13. července na americké stanici FX.

Nejznámějšími filmy Guillerma Del Tora jsou Faunův labyrint oceněný Zlatou palmou v Cannes v roce 2006 a zatím dvoudílná komiksová série Hellboy.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy