Veronica Mars míří do filmu. Zaplatí ho fanoušci

Kultura ČTK Kultura, ČTK
14. 3. 2013 13:48
Fanoušci vybrali přes Kickstarter dva miliony dolarů na film
Kristen Bell
Kristen Bell | Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Fanoušci kriminálního mysteriózního seriálu Veronica Mars, který už se v USA přestal natáčet, v rekordním čase vybrali dva miliony dolarů, aby financovali filmovou verzi. Více než 31 tisíc lidí přislíbilo částky od jednoho do 10 tisíc dolarů crowdfundingovém serveru Kickstarter.com během necelých 24 hodin od spuštění sbírky.

Tvůrce televizního seriálu Rob Thomas podle agentury Reuters uzavřel dohodu s hollywoodským studiem Warner Bros o natočení filmu, pokud se fanouškům podaří do 12. dubna dát dohromady dva miliony dolarů.

"Jejich reakce byla: jestli dokážete, že existuje dostatečný zájem fanoušků, pak do toho půjdeme," napsal Thomas na dárcovské stránce. Film by se podle něj mohl v kinech objevit v roce 2014.

Seriál o Veronice Mars, studentce pomáhající svému otci, losangelskému soukromému detektivovi, vysílaly americké televize UPN a CW v letech 2004 až 2007. V hlavní roli seriálu známého i z českých televizních obrazovek hrála Kristen Bell.

Thomas dodal, že napsal scénář výpravného filmu hned poté, co byla produkce seriálu v roce 2007 zastavena. Studio Warner Bros ho ale tehdy odmítlo financovat s odůvodněním, že si není jisté dostatečným zájmem diváků.

Bellová už podepsala účast i na filmové podobě Veroniky Mars. Mezi herci v mluvící roli se objeví i jeden z dárců, který na natočení přislíbil alespoň 10 tisíc dolarů. Ti, kdo přispěli deseti dolary, dostanou kopii scénáře a ti, kdo dali 25 a víc, se vedle ní mohou těšit ještě na tričko.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy