V Německu běží reality show Big Brother, soutěžící netuší o pandemii koronaviru

Magazín Magazín
16. 3. 2020 18:00
Němečtí a kanadští účastníci reality show Big Brother netuší o pandemii koronaviru. Pravidla hry totiž zakazují jakýkoliv styk s okolním světem včetně informací o aktuálním dění. Německý pořadatel soutěže tvrdí, že aktéry bude informovat jen v nezbytně nutných případech. Do tohoto víkendu byli v izolaci také soutěžící v Austrálii, produkční společnost jim zprávy již zpřístupnila.
Německá verze reality-show Big Brother.
Německá verze reality-show Big Brother. | Foto: SAT.1

Němečtí účastníci televizní show Big Brother, kteří vstoupili do soutěžního domu 6. února, netuší o závažnosti situace ohledně šíření koronaviru ani o striktních opatřeních, která přijímají jednotlivé státy.

Reality show začala v době, kdy se v Evropě vyskytovaly pouze izolované případy onemocnění. Účastníci, kteří do rezidence vstoupili později, mají zakázáno ostatním obyvatelům cokoliv prozrazovat. Všichni byli však před vstupem do soutěže testováni na přítomnost koronaviru, informoval francouzský server CNEWS.

"Rezidenti budou pochopitelně informováni, pokud k tomu bude důvod. Řešíme s jejich příbuznými, jaké informace zvenčí jim předávat," vysvětluje své rozhodnutí německý vysílatel Sat. 1 s tím, že účastník reality show Big Brother by se například dozvěděl, kdyby se nakazil jeho příbuzný. Štáb rovněž zpřísnil hygienické normy.

Němečtí soutěžící žijí ve dvou domech v Severním Porýní-Vestfálsku, které je jednou z nejhůře postižených oblastí v zemi. Německo je pak v pořadí čtvrtou evropskou zemí co do počtu případů.

Čerstvější informace mají aktéři televizní show Big Brother v Kanadě, do rezidence totiž vstoupili až 4. března. Během posledního vysílání se však soutěžící divili, proč neslyší jásot publika. Na videu se domnívali, že je budova zvukově izolovaná nebo že je nálada v publiku vlažná.

Přestože je v Kanadě výrazně nižší počet nakažených nemocí Covid-19 než v Evropě, preventivně jsou zrušeny veřejné akce. Big Brother se proto natáčí bez publika. "Zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců a účastníků jsou pro nás to nejdůležitější, zakazujeme proto přítomnost publika na živém natáčení," uvedla produkce.

Do uplynulého víkendu byli v informační izolaci také australští soutěžící, pořadatel se je však nakonec rozhodl o situaci informovat.

 

Právě se děje

Další zprávy