Sherlock vrátí do hry Moriartyho a Mary možná zemře

jla
22. 11. 2014 10:30
Mark Gattis spolutvůrce seriálu Sherlock upozornil fanoušky na to, že ve čtvrté sezóně mohou očekávat tragédii i dobrodružství. Příští Vánoce pak do hry vrátí Moriartyho.
Andrew Scott jako Moriarty v seriálu Sherlock.
Andrew Scott jako Moriarty v seriálu Sherlock. | Foto: BBC

Londýn - Jeden z tvůrců populárního seriálu Sherlock britské stanice BBC Mark Gattis v rozhovoru pro Radio Times řekl, že fanoušci mohou očekávat tragédii ve čtvrté sezóně, která se začne točit na konci příštího roku.

"Vždycky můžete očekávat tragédii, stejně tak jako dobrodružství. Tak to prostě chodí," varoval posluchače Gattis.

Pokud se čtvrtá série příběhů nejproslulejšího detektiva v historii bude nadále držet Doylových knih ona "tragédie" bude číhat na Mary, manželku doktora Watsona, o čemž už dříve spekuloval Martin Freeman

"S knihami Arthura Conana Doyla hrajeme rychlou a uvolněnou hru. Obecně dodržujeme dějové linky, které v knihách jsou. John a Mary jsou nyní manželé, a tak jeho žena v určitém okamžiku pravděpodbně zemře," řekl.

Gattis však odmítl tuto doměnku potvrdit. "To, že je to psáno v Doylových příbězích, nemusí nutně znamenat, že se to stane. Ano Doyle je pro nás bohem, ale hodně jsme se mu vzdálili, představili jsme třeba Mycroftovy a Sherlockovy rodiče. To v žádné adaptaci nebylo. Je tu teda spousta prostoru pro překvapení," vysvětlil Gattis.

Moriarty se o Vánocích vrátí

Nyní produkce Sherlocka chystá natáčení speciální epizody, která by měla vyplnit dlouhou časovou mezeru mezi třetí a čtvrtou řadou. Do hry vrátí kontroverzního pavouka Moriartyho, který si na konci druhé řady prostřelil hlavu.

"Není jednoduché jen tak přikrýt Andrewa Scotta," řekl Gattis o představiteli jednoho z nejoblíbenějších televizních padouchů Moriartyho.

Podle Gattise pak tento speciální díl kompletně vysvětlí, jak to tedy s Moriartym je, když ho diváci mohli vidět v úplném závěru třetí řady, jak se jeho karikatura na všech londýnských obrazovkách ptala: "Stýskalo se vám?".

Jestli byl konec druhé řady dvojitým trikem a Moriarty taky dokáže obelstít smrt stejně jako Sherlock (Benedict Cumberbatch), by mělo být jasné o příštích Vánocích, kdy je plánovaná premiéra speciálního dílu. Čtvrtá série se začne točit na konci příštího roku a na obrazovkách by se měla objevit koncem roku 2016.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Při teroristickém útoku v Burkina Fasu bylo zabito 36 civilistů

Nejméně 36 civilistů bylo v pondělí zavražděno na severu Burkina Fasa při útocích ve dvou vesnicích. Podle agentur Reuters a AFP to dnes oznámila vláda tohoto afrického státu, která událost označila za terorismus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy