TV tipy na celý týden: Hanebný pancharti i Bílá stuha

MD
8. 3. 2012 15:18
Jaký dobrý film si pustit v televizi? Přinášíme vám tipy
Hanebný pancharti
Hanebný pancharti | Foto: Aktuálně.cz

Jaký kvalitní film si pustit v televizi? Přinášíme vám tipy od soboty (10. března) do čtvrtka (15. března).

Sobota - Hanebný pancharti

HBO Comedy vysílá ve 23:00 drama Hanebný pancharti (2009) režiséra Quentina Tarantina. Recenzent Aktuálně.cz Kamil Fila filmu udělil 85 procent a ve své recenzi napsal: „Tarantinova drzost v tom, jak přeskupuje to známé a důležité, jde dokonce tak daleko, že Brad Pitt coby údajná hlavní hvězda snímku je na plátně skoro nejmíň ze všech. A naopak nejméně známá tvář, německý herec Christopher Waltz, rozjíždí své sólo téměř přes polovinu projekčního času. Jeho (téměř) roztomilý, uber-slizký padouch, za jehož úsměvy je cítit nebezpečná šelma, bude nakonec tím, koho si všichni zapamatují nejvíc."

Neděle - Bílá stuha

ČT 2 nabízí ve 21:50 německý černobílý film Bílá stuha, který na festivalu v Cannes získal Zlatou palmu. Kamil Fila ohodnotil film sto procenty a napsal: "Síla Hanekeho filmu je do recenze bohužel nepřenositelná, protože tkví v pomalém nabalování zlověstně násilných akcí a souběžném rozplétání sítě motivů, jež k nim vedly. Tyto dva protipohyby ve vyprávění pak svými třecími plochami vykreslují složitou mozaiku vztahů na vesnici a v přeneseném smyslu i v celém tehdejším Německu, případně Rakousku-Uhersku."

Pondělí - Fantastický pan Lišák

Ve 12:25 vysílá HBO Comedy animovaného Fantastického pana Lišáka (2009). Hlavní postavy dabuje George Clooney. Recenzent Aktuálně.cz Antonín Tesař filmu udělal 95 procent a v recenzi napsal: "Důvodem jeho podmanivosti je precizně dávkované rychlé tempo rozkročené mezi slovním ping pongem provozovaným jednotlivými postavami a bleskovými vizuálními komickými efekty. Epileptické akce cartoonových grotesek se tu potkávají se štiplavou pohotovostí sitcomových dialogů."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com
 

Úterý - Život je krásný

Stanice Filmbox HD v 16:55 vysílá vynikající drama Roberta Benigniho Život je krásný (1997), které se odehrává v koncentračním táboře. Film získal tři Oscary včetně sošky za Nejlepší cizojazyčný film. Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Středa - Rolling Stones

Milovníci této rockové kapely by si neměli nechat v 19:10 na Film+ uniknout dokument Rolling Stones (2008). Pohled režiséra Martina Scorseseho na největší rock'n'rollovou kapelu, na legendární Rolling Stones, kteří jsou spolu přes 45 let a stále fungují. Scorsese sestavil velice silný režijní tým z osob, z nichž mnoho obdrželo Oscary za svoji práci, a natáčel Stouny v Beacon Theater v New Yorku po dobu dvou dní, aby zachytil jejich syrovou sílu a přinesl divákům tento filmový a hudební zážitek 19,10.

Čtvrtek - Single Man

V 18:20 by vám na HBO nemělo uniknout psychologické drama Single Man (2009). Vizuálně strhující snímek s Colinem Firthem a Julianne Moore vypráví o jednom dni v životě vysokoškolského učitele - homosexuála, který se vyrovnává se ztrátou partnera. Colin Firth byl za svůj výkon nominován na Oscara.


 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy