Top Gear s Chrisem Evansem je světovým hitem. Prodává se lépe než předchozí díly s Clarksonem

pej
13. 7. 2016 11:31
Zatímco u ostrovních diváků nezaznamenala nová série Top Gearu s Chrisem Evansem velký zájem, ve světě se jí daří lépe než předchozím řadám s Jeremym Clarksonem. Pořad si stále drží pozici světově silné obchodní značky, a vedení BBC proto věří v jeho velkou budoucnost.
Moderátor Top Gearu Chris Evans
Moderátor Top Gearu Chris Evans | Foto: ČTK

Nová série pořadu Top Gear s Chrisem Evansem zaznamenala u ostrovních diváků výrazný propad sledovanosti. Poslední díl "restartované" série nesledovaly ani dva miliony diváků a šlo o nejhorší výsledek za poslední roky.

Ve světě je ale motoristická show úspěšnější než předchozí díly s Jeremym Clarksonem. Podle obchodního ředitele BBC Tima Davieho se totiž podařilo prodat pořad do více zemí než v minulosti.

"Jsem velmi spokojen. Nová série s Chrisem Evansem se prodala do více než 130 zemí světa, a zaznamenali jsme tak určitý nárůst oproti minulosti," potvrdil britskému deníku The Guardian.

Pořad si navzdory negativní kritice a razantnímu poklesu sledovanosti ve Velké Británii stále udržel pozici globální značky, která za prodej DVD, knih a dalšího zboží přinese BBC více než 50 milionů liber ročně.

Pořad je na tom podle Davieho velmi dobře a předpovídá mu i úspěšnou budoucnost. "Jde o dlouhodobý proces, a jak to bude fungovat, se teprve ukáže. Nicméně i nadále jsme velmi optimističtí a věříme, že potenciál Top Gearu bude i v budoucnu dále růst," dodal.

Podrobnější plány ohledně budoucnosti pořadu Davie neprozradil. Zatím je jasné, že produkce po odchodu Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye neuvažuje o obnovení živých mezinárodních show.  

Velkou neznámou je stále obsazení pozice hlavního moderátora. Ve hře je hned několik jmen. Jako nejlepšího na kandidáta a osobnost, která zajistí Top Gearu skvělou budoucnost, označil Evans svého dosavadního kolegu Matta LeBlanca

Na sociálních sítích fanoušci diskutují především o jménech motocyklového závodníka Guye Martina a pilota F1 Jensona Buttona. Vedení BBC zatím trvá na tom, že nového moderátora nehledá. Další série by měla zůstat ve stejném personálním složení jako dosud.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy