Tlučhořovi se přesunuli na obrazovku

kul
2. 5. 2007 12:00
Z Českého rozhlasu putují do internetové televize
Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser | Foto: l

Praha - Nekonečný improvizační seriál Tlučhořovic rodinka se po letech ve vysílání Českého rozhlasu přesouvá na internetovou televizi Stream TV.

V pořadí 768. díl, první v novém působišti, odvysílá televize na stránkách www.stream.cz právě dnes. V seriálu, který je vysílán od září roku 1991, ztvárňují všechny postavy Oldřich Kaiser a Jiří Lábus.

"Z našeho i z mého osobního pohledu je to kultovní projekt v českém audiovizuálním prostoru," uvedl generální ředitel nové internetové televize Miloš Petana.

Do budoucna by chtěli tvůrci seriál poněkud omladit přidáním nových postav - stanici totiž sledují zejména mladší diváci. Zároveň chce Stream poskytnout divákům možnost ovlivnit další díly: Televize je prý připravena přijímat náměty od diváků, jakým případným směrem by se měly osudy rodinky vyvíjet.

Hlavními hrdiny jsou otec Tlučhoř, člověk s komunistickou minulostí a bývalý milicionář a udavač, podobnou minulost má i matka rodiny. Dcera se stane prostitutkou, syn naopak policistou, ovšem nešikovným. S rodinou žije od prvního dílu i postava Mirko Hýla. "Je také amorální a neschopný ničeho pozitivního. Především je ale parazit," popisují jej tvůrci. Lábus říká, že hlavní charaktery postav se nezmění a zůstanou stejně negativní.

Na rozhlasové podobě seriálu bylo podle autorů půvabné, že si každý posluchač představuje hrdiny seriálu jinak. Protože Stream je televize, zvukový pořad doplní jakýsi nepříliš složitý obrazový doprovod. "Hlavně jde o to, abychom obrazovou ilustrací nepřebili mluvený text. To bychom chtěli udržet: aby pracovala posluchačova fantazie," vysvětluje Lábus.

V budoucnu se zřejmě objeví i skutečný animovaný seriál o Tlučhořových. "Přemýšleli jsme o tom, jak vytvořit cosi jako českou obdobu Simpsonů - animovaného seriálu, který bude legračním způsobem reflektovat dění kolem nás," uvedl Petana. Dosud je podle něj napsáno třináct dílů připravených k animaci. Lábus se ostatně na pro mnohé kultovním seriálu Simpsonovi podílel, když namluvil postavu Marge.

Kaiser dodává, že zájem o Tlučhořovy nebyl ani v Českém rozhlase, ani v České televizi, kde zvažovali formu právě animovaného seriálu. "Tím pádem jsme nabídnutou ruku pana Petany vzali. Protože je to nekonečný seriál, tak
máme kde pokračovat," podotkl Kaiser.

Vedle tohoto seriálu běží na internetové televizi Stream.cz i sitcom Petra Čtvrtníčka Gynekologie.

 

Právě se děje

před 27 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 32 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy