Tele Tele končí. Prý se dostavila únava

Jitka Gráfová
4. 5. 2007 0:00
Suchánek s Genzerem už chystají nový pořad
Foto: Archiv TV Nova

Praha - Z programu Novy mizí Snídaně s Nohou, Kopečkovic rodina i cvičení Sokolů. Po roce končí satirický pořad Tele Tele. Nejspíš definitivně.

"Ano, je to pravda: Tele Tele v červnu končí," potvrdila Veronika Žilková, která pořad vymýšlela a natáčela společně s hlavní dvojicí Richard Genzer - Michal Suchánek a nově i Pavlem Kikinčukem, který vystřídal sporťáka Josefa Cardu.

"Retardu" nedávno zlákala vidina vlastního pořadu na konkurenční Primě. Jeho show "Konečně, jsi tady" ale nepřežila ani měsíc a stanice ji "dlouhodobě pozastavila".

Tele Tele se poprvé objevilo v roce 2000 a v minulosti ho Nova přerušila už několikrát; naposledy se satirický pořad vrátil na obrazovky loni na podzim. Pokaždé se spekulovalo, jestli se vyjednávalo o ceně populárního pořadu nebo autoři přesáhli hranici domluveného "pirátského" vysílání a opravdu urazili hvězdičky z Občanského juda a pořadu Na vlastní oči, které často parodovali.

Tentokrát se mluví o tom, že popud ke zrušení přišel ze strany Novy - protože tvůrcům dochází inspirace. "Není to tak. Pořad končí, protože jsme za ty roky unavení," oponuje v rozhovoru pro Aktuálně.cz Michal Suchánek. Natáčet se bude ještě v květnu a na začátku června.

Průměrně teď peoplemetry během čtvrtečního večera při Tele Tele ukazovaly 761 tisíc diváků. Z lidí ve věku 15-54 sedících právě u obrazovek ho sledovala polovina diváků.

Foto: Archiv TV Nova

Při týdenním rytmu nechyběl v Tele tele balast ani laciné vtípky, vykrádání sebe sama nebo aspoň opakování. Když se v jedné reportáži mluvilo o zasíťovaném pozemku, i nedovtipný dívák už si domyslel, že na konci se objeví parcela přehozená sítí. Na druhé straně se v nejlepších chvílích pořad vyrovnal třeba někdejší České sodě.

Nevyhnutelný pokles popularity souvisí i s okoukaností obdobných formátů a jejich protagonistů, se kterou pořad ztrácí punc zajímavosti.

Je veřejným tajemstvím, že Suchánek - Genzer už připravují nový pořad, opět na Nově. Televize se ale tváří tajemně, jak je zvykem. "Podzimní programové schéma se teprve připravuje a Nova o něm bude včas informovat," uvedla z tiskového oddělení Jana Bílková.

"Vše je ve fázi příprav a rozvoje," říká jen Suchánek, ale připustil, že "překvapení by mohlo vybuchnout" ještě před nástupem podzimního schématu.

Jedno je jisté - nový pořad bude bez Veroniky Žilkové. "Pokud se to týká mě, já nový pořad s nimi nepřipravuji," potvrdila Žilková, která je ve vysokém stupni těhotenství.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 56 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy