Technik narušil vysílání TV Nova. Místo filmu Pompeje bavil diváky svými hláškami

pv
Aktualizováno 18. 7. 2016 13:23
Zdroj foto: Repro Youtube.com / TV Nova Zdroj foto: Repro Youtube.com / TV Nova
Diváci televize Nova sledující páteční vysílání filmu Pompeje zažili zábavnou vsuvku. Během filmu došlo k výpadku a místo historického snímku se na obrazovkách objevilo modré studio. V něm zrovna jeden z techniků prováděl zvukovou zkoušku, nejprve několik sekund pečlivě a s otevřenou pusou sledoval kameru a poté zatelefonoval kolegovi. "Tak co? Slyšíš mě? 1, 2, 3, 4,“ spustil, ale odezva nebyla pozitivní. "Ty vole,“ dodal, než znovu film naběhl. Video na YouTube vidělo za dva dny více než 80 tisíc lidí. Podle tiskové mluvčí televize vznikl problém v "důsledku manipulační chyby," samotný aktér videa je však v celém případu nevinně. "Byl pouze ve špatný čas na špatném místě," sdělila Aktuálně.
Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy