Spielberg dokončí Kubrickova Napoleona. Pro obrazovky

Kultura Kultura
5. 3. 2013 14:40
Francouzský císař se dostane do televizní minisérie
Foto: Reuters

Praha - Steven Spielberg se rozhodl opět pokračovat v díle svého zesnulého kolegy Stanleyho Kubricka. Po filmu A.I. Umělá inteligence, jejich původně společného díla, které přišlo do kin v roce 2001, se americký režisér tentokrát zaměří na historický projekt.

Vlastního Lincolna vystřídá Spielberg scénářem o francouzském císaři Napoleonu Bonapartovi. Výsledkem má být televizní minisérie. Prozradil to v rozhovoru pro francouzskou televizi Canal+.

Foto: Profimédia

„Je nemožné říct vám, co z toho udělám, kromě toho, že to bude nejlepší film všech dob," napsal Kubrick v roce 1971 hollywoodským producentům o svém velkolepém projektu, do něhož chtěl zaangažovat Oskara Wernera a Audrey Hepburnovou. Bohužel, jeho slova zůstala nevyslyšena a potřebné peníze nedostal.

Steven Spielberg se nyní ujal nerealizovaného scénáře z počátku 60. let, za nímž měla stát dlouholetá studie materiálů o slavném vojevůdci. S televizní tvorbou má z nedávných časů zkušenosti díky produkci seriálu pro HBO Bratrstvo neohrožených odehrávající se během druhé světové války a nyní připravuje další seriál, tentokrát zaměřený na americké letectvo, odehrávající se ve stejném historickém období.

Podle informací serveru The Hollywood Reporter budou k projektu přizváni správci pozůstalosti Stanleyho Kubricka.


 

Právě se děje

Další zprávy