Nejlepší barman: Na drink k němu chodí královna i James Bond

Magazín Magazín, TZ
8. 10. 2014 10:36
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání zpěvák Laďa Kerndl, tenistka Dominika Cibulková a šéfbarman Erik Lorincz.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání zpěvák Laďa Kerndl, tenistka Dominika Cibulková a šéfbarman Erik Lorincz. Premiéru uvidíte ve středu 8. října ve 21.35 na Primě. | Video: Prima FTV

Praha – Na červené sedačce po boku moderátora usedl jazzový a swingový zpěvák Vladimír "Laďa" Kerndl, kterému se v Česku přezdívá "Český Sinatra". Jan Kraus vzápětí zmínil, že Laďa je unikátním českým zpěvákem v tom ohledu, že jako snad jediný Čech velmi dlouho pracoval a zpíval na lodi.

"Tam jsem se dostal v roce 1971, úplně náhodou, a já mám to štěstí, že mě pán Bůh vždycky nastrčí tam, kde se něco děje a kde je to pro mne zajímavé."

Řeč došla i na komunistické Československo. Jana Krause zajímalo, jak se Laďa Kerndl dostával ze zahraničních koncertů zpátky přes hranice. "Protože my jsme jim 50 procent ze zisku odevzdávali," odhalil zpěvák poměry fungující v dobách totalismu.

Obsluhoval anglickou královnu

Dalšími hosty Show Jana Krause jsou slovenská tenistka Dominika Cibulková a šéfbarman Erik Lorincz, který pracuje v hotelu Savoy v Londýně, kam chodí i anglická královna a princ Charles. Erik dokonce učil herce z bondovky Skyfall, jak namíchat koktejl.

Lorincz vyhrál v roce 2010 celosvětovou barmanskou soutěž a je nositelem titulu Nejlepší barman světa. Hned poté jej nejlepším barmanem vyhlásil i časopis Condé Nast Travel a anglická verze časopisu GQ zařadila jeho bar na seznam 100 nejlepších věcí Londýna.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 8. října ve 21.35 na Primě.

 

Právě se děje

Další zprávy