reklama
 
 

Seriál Blaník zůstane na internetu. Pro TV je kontroverzní

21. 7. 2014 22:26
Politická satira z prostřední fiktivní lobbistické kanceláře se na podzim dočká druhé série, vysílat ji bude opět internetová televize.

Praha - Seriál Kancelář Blaník, který na internetu vysílá televize Stream.cz, se na podzim dočká druhé série.

Pokračování politické satiry z prostředí fiktivní lobbistické kanceláře připravuje tým v čele s režisérem Markem Najbrtem. Tvůrci to v pondělí oznámili v tiskové zprávě.

Blaník si na webu získal početnou diváckou obec. "Jsme rádi, že si nás lidé na internetu a sociálních sítích našli a že je náš seriál baví. I když to, co se v něm děje, je spíš k pláči," uvedl Najbrt, jehož tým je podepsaný mimo jiné pod celovečerními filmy Mistři, Protektor a Polski film.

"Filmový a televizní svět internet pořád tak trochu podceňuje. Pro nás ale znamená živou a svobodnou platformu, která nepodléhá žádné politické cenzuře a poskytuje bezprostřední diváckou odezvu," dodal.

V hlavních rolích Kanceláře Blaník hrají Marek Daniel, Halka Třešňáková a Michal Dalecký. Filmaři se v uplynulých epizodách dotkli mnoha aktuálních politických fenoménů a kauz.

Nová série se má vysílat od konce září. "Diváci, fanoušci i kamarádi se nás neustále ptají, proč neběží Blaník také na některé z klasických televizí.V tomto ohledu probíhala i nějaká jednání, ale kontroverzní obsah seriálu asi zatím zůstává souzený daleko liberálnějšími prostředí internetu," doplnil producent Milan Kuchynka ze společnosti Negativ.

autor: ČTK | 21. 7. 2014 22:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama