Seriál Blaník zůstane na internetu. Pro TV je kontroverzní

ČTK ČTK
21. 7. 2014 22:26
Politická satira z prostřední fiktivní lobbistické kanceláře se na podzim dočká druhé série, vysílat ji bude opět internetová televize.
Ze sitcomu Blaník.
Ze sitcomu Blaník. | Foto: stream.cz

Praha - Seriál Kancelář Blaník, který na internetu vysílá televize Stream.cz, se na podzim dočká druhé série.

Pokračování politické satiry z prostředí fiktivní lobbistické kanceláře připravuje tým v čele s režisérem Markem Najbrtem. Tvůrci to v pondělí oznámili v tiskové zprávě.

Blaník si na webu získal početnou diváckou obec. "Jsme rádi, že si nás lidé na internetu a sociálních sítích našli a že je náš seriál baví. I když to, co se v něm děje, je spíš k pláči," uvedl Najbrt, jehož tým je podepsaný mimo jiné pod celovečerními filmy Mistři, Protektor a Polski film.

"Filmový a televizní svět internet pořád tak trochu podceňuje. Pro nás ale znamená živou a svobodnou platformu, která nepodléhá žádné politické cenzuře a poskytuje bezprostřední diváckou odezvu," dodal.

V hlavních rolích Kanceláře Blaník hrají Marek Daniel, Halka Třešňáková a Michal Dalecký. Filmaři se v uplynulých epizodách dotkli mnoha aktuálních politických fenoménů a kauz.

Nová série se má vysílat od konce září. "Diváci, fanoušci i kamarádi se nás neustále ptají, proč neběží Blaník také na některé z klasických televizí.V tomto ohledu probíhala i nějaká jednání, ale kontroverzní obsah seriálu asi zatím zůstává souzený daleko liberálnějšími prostředí internetu," doplnil producent Milan Kuchynka ze společnosti Negativ.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy