Reality show láká na porod v přírodě. Lékaři pořad kritizují

jaz
16. 1. 2015 10:30
Americká televizní stanice chystá novou reality show o porodech v přírodě, odborníci před pořadem varují.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Los Angeles – Born in the Wild je název nové reality show stanice Lifetime, ve které se šestice žen rozhodla porodit ve volné přírodě bez dohledu lékařů či porodních asistentek.

Kontroverzní dokument kritizují odborníci a kromě jiného upozorňují na možnost nákazy během porodu v takovémto prostředí.

Trailer k chystané premiéře reality show.
Trailer k chystané premiéře reality show. | Video: YouTube

"Hlavním problémem, který jsem měla s narozením svého prvního dítěte, bylo, že nerespektovali mou volbu,“ řekla New York Post trojnásobná matka Audrey Bird, která svou dnes již šestiměsíční dceru porodila za asistence manžela a televizního štábu v provizorním přístřešku uprostřed divočiny na Aljašce, a to 240 kilometrů od nejbližší nemocnice.

Audrey zažila neochotu zdravotních sester i naprostou nesvobodu během prvního porodu syna, proto druhé dítě přivedla na svět doma společně s manželem Peterem, který má shodou okolností zdravotnický kurz. Ten také její rozhodnutí zúčastnit se filmového natáčení během třetího těhotenství plně podpořil, pro jistotu si ale zjednali zdravotnický tým, který byl v pohotovosti zhruba 50 kilometrů od místa porodu.

Odmítla zdravotníky u porodu, chtěla rodit v divočině

Pětadvacetiletá Audrey dokonce odmítla i nabídku televizního štábu na zajištění odborné zdravotnické péče, která by byla porodu přítomna a v případě komplikací by zasáhla. Mladá žena věřila svému tělu a zkušenému manželovi, proto věděla, že se nemůže nic stát.

Jak ale uvedl viceprezident televizní stanice Eli Lehrer pro Entertainment Weekly, štáb přesto přijal bezpečnostní opatření, aby se ujistil, že během jejich natáčení budou matka i dítě v pořádku. Navíc hlavní podmínkou účasti matek v reality show bylo, že ani jedna nesměla být prvorodička, aby se tak předešlo možným komplikacím.

Šestidílný seriál Born in the Wild bude mít televizní premiéru začátkem března.

 

Právě se děje

před 21 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy