Reality show láká na porod v přírodě. Lékaři pořad kritizují

jaz
16. 1. 2015 10:30
Americká televizní stanice chystá novou reality show o porodech v přírodě, odborníci před pořadem varují.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Los Angeles – Born in the Wild je název nové reality show stanice Lifetime, ve které se šestice žen rozhodla porodit ve volné přírodě bez dohledu lékařů či porodních asistentek.

Kontroverzní dokument kritizují odborníci a kromě jiného upozorňují na možnost nákazy během porodu v takovémto prostředí.

Trailer k chystané premiéře reality show.
Trailer k chystané premiéře reality show. | Video: YouTube

"Hlavním problémem, který jsem měla s narozením svého prvního dítěte, bylo, že nerespektovali mou volbu,“ řekla New York Post trojnásobná matka Audrey Bird, která svou dnes již šestiměsíční dceru porodila za asistence manžela a televizního štábu v provizorním přístřešku uprostřed divočiny na Aljašce, a to 240 kilometrů od nejbližší nemocnice.

Audrey zažila neochotu zdravotních sester i naprostou nesvobodu během prvního porodu syna, proto druhé dítě přivedla na svět doma společně s manželem Peterem, který má shodou okolností zdravotnický kurz. Ten také její rozhodnutí zúčastnit se filmového natáčení během třetího těhotenství plně podpořil, pro jistotu si ale zjednali zdravotnický tým, který byl v pohotovosti zhruba 50 kilometrů od místa porodu.

Odmítla zdravotníky u porodu, chtěla rodit v divočině

Pětadvacetiletá Audrey dokonce odmítla i nabídku televizního štábu na zajištění odborné zdravotnické péče, která by byla porodu přítomna a v případě komplikací by zasáhla. Mladá žena věřila svému tělu a zkušenému manželovi, proto věděla, že se nemůže nic stát.

Jak ale uvedl viceprezident televizní stanice Eli Lehrer pro Entertainment Weekly, štáb přesto přijal bezpečnostní opatření, aby se ujistil, že během jejich natáčení budou matka i dítě v pořádku. Navíc hlavní podmínkou účasti matek v reality show bylo, že ani jedna nesměla být prvorodička, aby se tak předešlo možným komplikacím.

Šestidílný seriál Born in the Wild bude mít televizní premiéru začátkem března.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Aston Villa je díky gólu v nastavení ve finále Ligového poháru

Gól ze třetí nastavené minuty posunul fotbalisty Aston Villy do finále anglického Ligového poháru. Postup trefil záložník Trezeguet střelou z voleje po dlouhém centru dalšího egyptského hráče Ahmeda Elmohamadyho. Birminghamský klub porazil na svém hřišti favorizovaný Leicester 2:1 a po remíze 1:1 z prvního utkání se může těšit do Wembley.

Tam se bude 1. března hrát finále a soupeřem Aston Villy bude lepší z manchesterského derby mezi City a United. První zápas vyhráli obhájci trofeje City 3:1, odveta je na programu ve středu.

Aston Villa, jež v lize bojuje o záchranu a má jen dvoubodový náskok na nesestupové pozice, získala Ligový pohár pětkrát. Naposledy v roce 1996.

Anglický fotbalový Ligový pohár - semifinále, odveta:

Aston Villa - Leicester 2:1 (12. Targett, 90.+3 Trezeguet - 72. Iheanacho). První zápas 1:1, postoupila Aston Villa.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Šéf diplomacie EU: americký plán pro Blízký východ je příležitost k obnovení snah o řešení izraelsko-palestinského konfliktu

Šéf diplomacie Evropské unie Josep Borrell řekl, že americký plán pro mír na Blízkém východě je "příležitostí obnovit naléhavě nutné snahy o schůdné řešení izraelsko-palestinského konfliktu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy