Moderátor televizní lovecké show byl obviněn z pytláctví. Zvířata střílel bez povolení

ČTK ČTK
15. 9. 2015 7:15
Moderátor populárního loveckého pořadu The Syndicate v americké televizi Sportsman Channel byl obviněn z pytláctví kvůli dílům natáčeným v minulých letech na Aljašce. Show prezentovala několik případů, kdy byla zvířata ulovena bez povolení, uvedla agentura AP. "Obvinění poukazují na pět let zdokumentovaného nelegálního vybíjení divokých zvířat, které zahrnuje přes dvě desítky velkých zvířat," prohlásila Federální prokurátorka Karen Loefflerová. Moderátor pořadu Clark Dixon byl proto obviněn z několika trestných činů. Mimo jiné prý bez patřičné licence zabil medvěda grizzlyho či falšoval své údajné bydliště na Aljašce, aby mohl těžit z loveckých výhod pro místní obyvatele.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Mind on Fire Photography / Foter / CC BY-SA
 

Právě se děje

před 13 minutami

Maltská policie zadržela podnikatele Fenecha na jeho jachtě

Maltská policie zadržela podnikatele Yorgena Fenecha, majitele společnosti 17 Black. Podle listu Times of Malta ho zatkla na jeho jachtě.

Stalo se tak den poté, co se objevily informace, že policie také zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. Třiapadesátiletá novinářka, která na svém blogu psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017. Její smrt vyvolala v Evropě zděšení i pochybnosti o vládě práva ve středomořském ostrovním státě.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy