Moderátor televizní lovecké show byl obviněn z pytláctví. Zvířata střílel bez povolení

ČTK ČTK
15. 9. 2015 7:15
Moderátor populárního loveckého pořadu The Syndicate v americké televizi Sportsman Channel byl obviněn z pytláctví kvůli dílům natáčeným v minulých letech na Aljašce. Show prezentovala několik případů, kdy byla zvířata ulovena bez povolení, uvedla agentura AP. "Obvinění poukazují na pět let zdokumentovaného nelegálního vybíjení divokých zvířat, které zahrnuje přes dvě desítky velkých zvířat," prohlásila Federální prokurátorka Karen Loefflerová. Moderátor pořadu Clark Dixon byl proto obviněn z několika trestných činů. Mimo jiné prý bez patřičné licence zabil medvěda grizzlyho či falšoval své údajné bydliště na Aljašce, aby mohl těžit z loveckých výhod pro místní obyvatele.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Mind on Fire Photography / Foter / CC BY-SA
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy